П'ять ідей франківців отримають фінансування від «Міських Ґрантів»

news-image: П'ять ідей франківців отримають фінансування від «Міських Ґрантів»
Сьогодні, 18 березня в Івано-Франківську представили переможців програми підтримки прогресивних міських ініціатив - «Міські Ґранти».

Фінансування отримали 5 проектів на загальну суму 80 000 гривень, інформує кореспондентка Бліц-Інфо. 

Координатор "Теплого міста" Христина Магас наголосила, що це вже десята ювілейна хвиля.

"Сама процедура грантів не змінювалась. Ми зосереджувалися на тому, щоб цю програму почули багато людей. Тішить, що багато проектів продавались в культурному та соціальному напрямку. Також радує, що більшість людей зосереджує свою роботу у прогресивній освіті, тобто тенденція на неї залишається",- наголошує Магас.

Загалом на весняну хвилю програми «Міські Ґранти» надійшло 19 заявок. У весняному конкурсі «Міських Грантів» платформа «Тепле Місто» надасть організаційну та фінансову підтримку п'ятьом проектам-переможцям, а саме:

1.«Метод Кенгуру» . Бюджет - 18 150 грн.

Команда: ГО "Асоціація батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки"

За словами координатора проекту Ганни Ленів, команда має на меті популяризувати метод Кенгуру у відділенні недоношених Івано –Франківської обласної дитячої клінічної лікарні за допомогою придбання спеціальних крісел та майок для «кенгурування».

"Метод Кенгуру - це ефективний спосіб виходжування дітей, що народилися раніше визначеного терміну, суть якого у фізичному контакті «шкіри до шкіри» новонародженого і матері. Це прискорює адаптацію малюків до навколишнього середовища: вони швидше набирають вагу і краще розвиваються; дитина чує серцебиття і голос матері, відчуває запах молока та тіла, відчуває легкі погладжування і менше плаче"- каже координатор.

Також франківка додала, що такій позі малюк знаходиться у безпеці, тому не відчуває стресу, а значить рівень кортизолу в крові знижується.

2.Виготовлення мозаїки анотаційної дошки Наталії Кобринській на вулиці Труша. Бюджет - 20 000 грн.

Команда: Ініціатива #ФранківськЯкийТребаБерегти (ГО "Інтелект UA")

Ініціативна група має на меті виготовити та встановити портрет Наталії Кобринської разом з інформаційною історичною довідкою. Кольоровий портрет планується виготовити з мозаїки та змонтувати на фасаді будинку пл. Ринок 6 (з боку вул. Труша), де відбулася історична подія - перші в Україні збори жіночого товариства. Завдяки такому практичному та оригінальному заходу планується популяризувати Івано-Франківськ, його історію та видатних особистостей в ній.

3. «Музична кімната». Бюджет - 19 932 грн.

Тематичний напрям – сучасне мистецтво/ прогресивна освіта

Команда: ГО "Д.О.М.48.24"

Як розповіла координатор проекту Наталя Наливко, музична кімната - публічний простір, у якому у вільному доступі будуть інструменти.

"Тут буде можливість провести освітні та концертні заходи, дамо можливість місцевим мешканцям – дорослим і дітям, - отримати досвід гри. Також будуть інтерактивні заняття з раннього музичного розвитку дітей, у які входитимуть виїзні практичні заняття в Центрі реабілітації для дітей з неблагополучних сімей та «Просторі розвитку дітей», в якому займаються діти з аутизмом",- зазначає Наливко.

Крім того, тут організують семінар для батьків та семінар – інтенсив для викладачів з інтерактивного музичного розвитку за авторською методикою викладача ЛНМА ім. Лисенка Завісько Н., а також лекції, майстер-класи та концертні заходи сучасного музичного мистецтва.

4.Фотопортрет 2019. 7-й національний бієнале імені Степана Назаренка. Бюджет - 18 000 грн.

Тематичний напрям – сучасне мистецтво.

Команда: Івано-Франківська обласна організація Національної спілки фотохудожників України.

Фотоконкурс сприяє діалогу між різними за віком, місцем проживання та поглядами українцями. Щороку на конкурс надходять роботи з усіх регіонів, включаючи Крим і Донбас. Фотопортрети рефлексують до актуального потоку життя, є культурним зрізом стану фотомистецтва та відображають ставлення нас до самих себе. Окрім академічних портретів, на конкурс надходять сучасні фотороботи і навіть селфі. Склад журі формується серед актуальних і відомих в Україні фотографів та культурологів. Окрім того, конкурс позиціонує Івано-Франківськ як столицю фото-руху України.


5. Концерт до Дня Матері «Моїй Матусі» - 3918 грн.(часткове фінансування)

Команда: Об'єднання дружин учасників АТО (ООС) м. Івано-Франківськ "Дружина воїна"

Координатор проекту Тетяна Фредішин розповідає, що концерт для того, щоб відволікти сім'ї ветеранів війни від негативних емоцій.

"Хочемо, щоб вони поринули у святкову атмосферу та покращили сімейні цінності. Концерт матиме позитивний результат. Будуть різноманітні номери: вірші, танці. Поки заплановано участь 50-60 дітей. Концерт буде 12 травня. Місце узгоджується",- пояснює координатор.

Максимальна сума ґрантової підтримки на один проект склала 20 тисяч гривень, а загальний бюджет хвилі – 80 тисяч. Нагадаємо, фонд ґрантової програми формується із внесків бізнес-партнерів платформи «Тепле Місто». Проекти-переможці будуть реалізовані впродовж наступних трьох місяців.

Наступна хвиля «Міських Ґрантів» стартує 22 квітня.

До теми: У Франківську стартував новий сезон ґрантової програми


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 18.03.2019 12:01