Перфоменс, Дні польської культури та виставки: Що цікавого цього тижня в Івано-Франківську

news-image: Перфоменс, Дні польської культури та виставки: Що цікавого цього тижня в Івано-Франківську
Фестивалі, театральні вистави, виставки, лекції або ж концерти зірок. В Івано-Франківську щодня відбувається багато різноманітних культурних подій.

Планувати дозвілля варто завчасно, тож кореспондентка Бліц-Інфо зібрала найцікавіші події цього тижня — з 20 по 26 травня.

У понеділок можна податися виставку. У "Ваґабундо" з минулого тижня можна побачити експозицію "Lost and Found/Втрачений і знайдений" митців з Коломиї - Nomeda Ciurlionyte, Наталя Захарчук, Василь Андрушко. 

Знайдені обєкти можуть розглядатися, як твори мистецтва самі по собі, а також, як джерело натхнення. Мене захопив процес складання іржавих цвяхів, болтів, бісеру, бантиків, сухих квітів, склеєних і пофарбованих обрізків дерева. Неймовірні комбінації Знайдених обєктів створювали дивовижні і тривожні образи. Надихаюча ідея цієї виставки зявилася у мене після перших відвідин Bagamundo, після чого я почала збирати всі ці елементи разом, які символізують звязок і бажання відчуття, щоб утримувати швидкоплинний візуальний момент.

Світлина від Ініціатива ЦСМ - Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська.

У вівторок, 21 травня книгарня «Є» та видавництво «Моноліт Bizz» запрошують на презентацію-перформанс Ірини Баковецької-Рачковської «Пластилін та етно-вірші». Початок о 18. Місце проведення: Книгарня "Є" (Вулиця Незалежності, 31)

«Пластилін» – це кардинально нове слово в сучасній українській літературі. Головний герой роману – журналіст на прізвисько Кекс – береться за розслідування вбивства одинадцятьох своїх колег, заразом поринаючи в глибини власної душі й ув’язаючи в пластиліновій масі людської буденності. Що за істота наважилася скоїти це жахіття? Яким міг би бути мотив? Чи є це ритуальною витівкою релігійних фанатиків або кровожерною помстою зневіреної коханки? Чим далі заходить розслідування, тим краще для читача відкривається світ головного персонажа з його спостереженнями та внутрішніми переживаннями. Кексові доведеться пройти важкий шлях, щоб розплутати справу, бо, тільки знайшовши вбивцю, він зуміє пізнати себе. 

А родзинкою вечора стане авторський музично-поетичний перформанс «Етновірші».

Ірина Баковецька-Рачковська — український прозаїк, поетеса, журналістка, краєзнавець, композиторка, громадська діячка, етно-рок виконавиця.

Вхід вільний.

У середу, 22 травня в Івано-Франківську відкриється виставка "Сучасне абстрактне мистецтво.  Початок о 17:00 в готелі Надія.

Абстракціоні́зм, абстрактне мистецтво, безпредметне мистецтво, конфігуративне мистецтво — одна з течій авангардистського мистецтва початку XX ст. Філософсько-естетична основа абстракціонізму — ірраціоналізм, відхід від ілюзорно-предметного зображення, абсолютизація чистого враження та самовираження митця засобами геометричних фігур, ліній, кольорових плям, звуків. Напрям сучасного абстрактного мистецтва в скульптурі і живописі виник в Європі та Північній Америці в 1910—1920. Здавна люди намагалися відобразити красу навколишнього світу, сцени зі життя жінок у малюнках, картинах. Згодом картини найталановитіших людей перетворилися на витвори мистецтва. З'явилося багато різних напрямів мистецтва: імпресіонізм, модернізм, класицизм, романтизм, натуралізм, символізм, реалізм, сюрреалізм, абстракціонізм та інших. Кожен напрям охоплює єдність світосприймання, естетичних поглядів, шляхів відображення. Здавна безпредметна творчість існувала як орнамент чинонфініто, але в новітній історії оформилося в особливу естетичну програму — абстракціонізм. Виникнення та розвитку абстрактного мистецтва було пов'язане з духовними ідеями, які хвилювали розуми європейців межі XIX-початку XXI століття. Захоплення метафізичними і утопічними теоріями охопило як філософів, так і літераторів, музикантів, живописців. Прагнення висловити невимовне, передати відчуття єдності душі, й матерії, всесвіту, космосу зажадало від художників пошуку нової, нетрадиційної образотворчої мови, повної глибокого сенсу.

У четвер, 23 травня міський футбольний клуб "Прикарпаття" зіграє товариський матч з португальським клубом "Брага". На початку матчу для глядачів заспіває Ірина Федишин.

Початок о 18:00 на стадіоні "Рух". Вартість квитків 100 гривень.

Світлина від Руслан Марцінків.

Протягом 24-26 травня в Івано-Франківську пройдуть Дні польської культури, організовані місцевим Центром польської культури та європейського діалогу.

Під час триденного свята буде виголошено лекцію на тему вкладу польської інтелігенції в розвиток цих земель, показано виставку про чисельний і потужний рід Потоцьких, прозвучить польська джазова і популярна музика, а також відбудеться традиційна Станіславівська маївка.

Окрім того, кожен зможе спробувати польський журек і навіть взяти участь у його приготуванні. Не залишаться без уваги й діти, для яких приготували майстер-класи і розваги. Детальнішу програму можна переглянути тут. 

У суботу, 25 травня  в Івано-Франківську відбудеться перший сольний концерт реп-сенсації Аlyona Аlyona. Концерт пройде у Atmosfera Club. Квитки можна придбати за посиланням. 

У неділю, 26 травня о 12:00 біля Ратуші розпочнеться екскурсія "Станиславів - центр воєводства II Речі Посполитої (1921-1939)". Гід - Петро Гаврилишин. Участь безкоштовна.

news-image: Виставки, лекції та кінопокази: Що цікавого цього тижня в Івано-Франківську


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.05.2019 07:03
загрузка...