Підрив суверенітету України: Радбез ООН про російську «паспортизацію» ОРДЛО

news-image: Підрив суверенітету України: Радбез ООН про російську «паспортизацію» ОРДЛО
Паспортизація Росією мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей підриває суверенітет України.

Про це йдеться у спільній заяві восьми країн-членів ЄС, які входять до складу Ради безпеки ООН. Заяву було виголошено у четвер у Нью-Йорку, повідомляє «Радіо Свобода».

«Підписання Президентом Російської Федерації указу, який дозволяє, зокрема, особам, які постійно проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей України, подавати заявки на отримання російського громадянства у спрощеному порядку, підриває суверенітет України», – йдеться у заяві.

У заяві відзначаєтьься, що дані райони, як і весь Донбас, є невід’ємною частиною української території.

«Полегшення отримання російського громадянства для українських громадян, що проживають там, суперечить цілям і духу Мінських угод», – йдеться у заяві.

Також відзначається, що час, обраний для ухвалення Росією відповідного рішення, «свідчить про намір ще більше дестабілізувати Україну і загострити конфлікт».

«Ми сподіваємося, що Росія утримуватиметься від будь-яких подібних дій, які ставлять під загрозу реалізацію Мінських угод і які перешкоджають повному відновленню контролю українським урядом над тими сферами, які передбачені угодами», – відзначається у заяві.

Росію закликали припинити фінансову та військову підтримку сепаратистів.

«Ми закликаємо всі сторони повністю виконати свої зобов’язання за Мінськими угодами, починаючи з всеосяжного, міцного і тривалого припинення вогню і виведення важкої зброї, і конструктивно брати участь у форматі Нормандії і Тристоронньої контактної групи», – також говориться у заяві.

Країни-члени ЄС у складі Радбезу ООН також назвали ситуацію «глобальною проблемою».


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 26.04.2019 10:10