Після змін до закону 30 тисяч іванофранківців позбулись субсидії

news-image: Після змін до закону 30 тисяч іванофранківців позбулись субсидії
До травня 2015 року в Івано-Франківську було 8,5 тисяч субсиндіатів. А на 1 травня цього року їх кількість збільшилась і склала 45 тисяч домогосподарств.

Про це сьогодні, 20 вересня на прес-конференції розповів директор департаменту соціальної політики Івано-Франківського міськвиконкому Василь Семанюк, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Семанюк зазначив, що вже з 1 травня цього року до порядку отримання субсидій внесли зміни.  Після перерахунку  кількість субсиндіатів зменшилась до 15 тисяч.

Тепер, субсидія не призначається якщо загальна площа квартири перевищує 120 кв м та індивідуального будинку – 200 кв м. Таких домогосподарств є 810. Також якщо  в сім'ї є автомобіль якому менше п’яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення. Окрім того ті, хто ніде не працює не зможуть отримати субсидії.

«Однак, якщо людина не працює, вона може укласти договір про оплату єдиного соціального внеску, в такому випадку може отримати субсидію», - каже чиновник.

Ще однією умовою не надання субсидій є заборгованість з оплати послуг, якщо вона перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень). Якщо раніше заборгованість прослідковували тільки раз у рік, то зараз це робитиметься двічі – на початку та кінці опалювального сезону. Наразі таких чоловік в Івано-Франківську є 900.

«Також не мають субсидії особи, які перебувають закордоном більше 60 днів. Однак за умови, якщо людина навчається, лікується чи працює офіційно – субсидію можна отримати», - акцентує Семанюк.

За словами чиновника, є категорія, яка отримує субсидію автоматично. Це ті, в яких не відбулось жодних змін ні в майномову, ні сімейному стані. Наново подавати заяву та декларацію для отримання субсидії потрібно, якшо придбали після 1 травня автомобіль, який випущений менше п’яти років назад. Також подавати заново документи повинні особи, які перебувають у шлюбі, але не проживають разом, особи, у яких відбулись зміни у сім'ї, особи, які зареєстровані в одному будинку, але фактично в ньому не проживають 

«До прикладу, якщо пенсіонери живуть разом, і разом з ними зареєстрований жонатий син, але невістка живе у себе вдома, пенсіонери повинні вписувати у свою декларацію невістку. Їм буде враховуватись дохід і сина, і невістки», - пояснює Василь Семанюк.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.09.2018 10:34