Півсотні причепів сміття зібрали франківці під час великого прибирання

news-image: Півсотні причепів сміття зібрали франківці під час великого прибирання
У суботу, 13 квітня в Івано-Франківську провели велику передвеликодню толоку. Місто прибирали 2107 іванофранківців.

Попередньо у комунальному департаменті визначили 33 локації, втім під час прибирання їх було понад півсотні.

Всього за декілька годин містяни зібрали 205 метрів кубічних сміття (один причіп зараз в середньому бере 4 – 5 метрів кубічних). Найбільше непотребу вивезли з дамб, берегів річок та вулиці Ленкавського.

Як розповів у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак, під час толоки франківці посадили 92 дерева та 100 кущів. 

«Дерева садили у різних місцях. Найбільше – у сквері «Первоцвіт». Зараз до посадки ми підходимо професійно, біля кожного дерева були представники спеціалізованого підприємства. Вони показували та розказували як правильно це робити. Загалом ми стараємось під час толок дерев не садити, адже якщо вони не приживуться – толку не буде», - пояснює головний комунальник міста.

За словами Смушака, більший акцент під час толоки робили на прибиранні міста. Так, додатково долучилась Національна гвардія, вони прибирали неподалік своєї частини на вулиці Чорновола, активісти з Promprylad.Renovation прибирали біля озера на Слави Стецько. Також взяли участь Івано-Франківська спілка ветеранів Афганістану, представники Нової пошти, духовної семінарії. Було багато різних приватних суб’єктів.

«Толока – це такий пострадянський захід. Але таким він є тільки тоді, коли іде зверху до низу, коли примусово виводять всіх чиновників. А коли іде ініціатива знизу, коли компанії та організації, політичні партії, прості мешканці зголошуються і самі хочуть взяти участь у толоці, то це вже соціальна відповідальність. Це те, до чого ми повинні прагнути. щоб це не було примусово, а добровільно», - зауважує Михайло Смушак.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.04.2019 16:55