Пізнай Україну: Природне диво на Рівненщині

news-image: Пізнай Україну: Природне диво на Рівненщині
В Україну прийшла мода на патріотизм. Сотні людей, що понад двадцять років живуть у незалежній державі, з подивом та захоплення починають зауважувати красу рідної Батьківщини. Щоб кожен зміг дізнатися більше про цікаві та незвичні місця України, "Бліц-Інфо" запроваджує нову рубрику туристичних маршрутів - "Пізнай Україну!".

Романтичний Тунель кохання в селищі Клевань, за 24 км від Рівного, став популярним зовсім недавно. Унікальний природний коридор у формі ідеальної за пропорціями арки зі сплетеного гілля дерев утворився довкола залізничної колії. По суті, він є частиною залізниці, щільно засадженої з боків деревами, яка веде від Клевані до селища Оржів.

А утворився цей феноменальний тунель випадково. Річ у тім, що в радянські часи тут була військова база, а до неї прямувала залізнична гілка. Для маскування її засадили деревами. Але в останні роки дерева та кущі перестали обрізати й вони утворили природний тунель навколо залізниці. Загальна довжина тунелю близько 4 км.
Своєю ідеальною формою тунель зобов'язаний поїзду, який регулярно їздить до місцевого заводу, обламуючи на шляху гілки, що виросли. Цей поїзд часто стає героєм фотосесій туристів, оскільки локомотив, що їде по такій красі, справді, є дивним видовищем, і неможливо втриматися, щоб його не зафіксувати на світлинах.

Тунель також вважається місцем паломництва закоханих пар. Молодята саджають тут квіти, які символізують їхні почуття. А останнім часом це місце стало досить відомим у світі, тут знімають рекламу популярних брендів. 

Однак чимало мандрівників скаржаться на один неприємний момент, який може зіпсувати романтичну прогулянку. Це комарі, які тут особливо активно «атакують» людей навесні й у першій половині літа. Тому, щоб не перетворити свій відпочинок на бенкет для підступних комах, краще взяти з собою в поїздку засіб від комарів.

Варто зазначити, що чарівний Тунель кохання минулого року опинився під загрозою знищення. Першими почали бити на сполох туристи, коли побачили довкола колії пеньки. Майже 700 м дерев знищили у шаховому порядку через те, що вони начебто ростуть занадто близько до колії і заважають проїзду потягу. Залізничники назвали це «профілактикою», мовляв, просто чистили територію обабіч колії. Та чи не виявиться, що після чистки тунелю не стане?

Упорядковувати потрібно будь-яку місцевість, але вся краса Тунелю кохання полягає у густоті дерев. Якщо їх вирубати у шаховому порядку, ліс стане рідким. Через дерева буде пробиватиметься сонце. Відтак зникне чарівний ефект подарованої природою краси тунелю.

Як дістатися: можна доїхати поїздом до Рівного, а звідтіля маршруткою луцького напрямку – до Клевані. Далі пішки, причому Клевань досить велике містечко, відстань прогулянки залежатиме від місця зупинки автобуса. Самостійно знайти тунель проблематично, тому краще запитати в місцевих жителів.

Можна доїхати і на автомобілі. Від Івано-Франківська до Клевані – приблизно 300 км. Діставшись до Рівного, прямуйте дорогою Н22. У Клевані їдьте на залізничну станцію. І далі пішки – на схід.

Що подивитися навколо Тунелю кохання: селище Клевань дуже старе та згадується в літописах ще 1113 року. Тим, хто захоплюється українським краєзнавством, буде цікаво побачити руїни Клеванського замку 1475 року та костел Благовіщення з дзвіницею 1630 року. Також варто завітати в церкву Різдва Христового 1777 року.   


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 28.05.2014 13:55
загрузка...