Пластикові опади. В США геологи зафіксували перші дощі з домішками пластику

news-image: Пластикові опади. В США геологи зафіксували перші дощі з домішками пластику
Пластик був виявлений не тільки у місцевості, де мешкають люди, а й у важкодоступних місцях.

Геологічна служба США (USGS) випадково виявила сліди пластику в дощовій воді – науковці аналізували опади на предмет забрудненням азоту, а знайшли частинки пластику. Про це йдеться у доповіді USGS, повідомляє ТСН.

Команда науковців пояснює, що частинки мікропластику були виявлені у понад 90% проб дощової води, які вони робили на восьми різних ділянках, більшість яких розташовані між Денвером і Боулдером у штаті Колорадо.

Пластик був виявлений не тільки у місцевості, де мешкають люди, а й у важкодоступних місцях Скелястих гір – на вершині гори, висотою 3 159 метрів над рівнем моря.

Науковці зазначають, що пластик у дощовій воді зустрічається скрізь, не тільки у місті. "У зразках з міських ділянок було виявлено більше пластикових волокон, ніж у віддалених гірських районах", – йдеться у дослідженні.

Команда геологів у переважній більшості знайшла нитки з пластику – синтетичні мікроволокна, що додають в одяг. Найпоширенішим кольором був синій. Зустрічалися й червоні, сріблясті, фіолетові та зелені частинки.

14 серпня німецько-швейцарська група науковців також опублікувала дослідження про наявність пластику в опадах. Згідно з даними вчених, пластикове сміття падає на землю зі снігом від Альп до Арктики. На північному полюсі концентрація мікропластику доходить до 10 тис. шматочків на літр. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 22.09.2019 10:37
загрузка...