Подорожі Прикарпаттям: Знамените село Гута

news-image: Подорожі Прикарпаттям: Знамените село Гута
Гута — прикарпатське село, яке знаходиться в Богородчанському районі, Івано-Франківської області. Омивається річкою Бистрицею Солотвинською. До районного центру — Богородчани 46 кілометрів, а до найближчою залізничної станції — Надвірна 36 кілометрів. Село перетинається автодорогою та вузькоколійною залізницею.

Розкинулось село на склонах гірського масиву з живописною назвою Горгани. Неподалік розмістилась найвища точка Горган — вершина Сивуля (1836 м). Назва «Гута» походить від найменування місцевої печі, яка виплавляє скло, пишуть karpaty.life

Богородчанський район, с. Гута

Коротко про туризм та відпочинок в с. Гута

В Гуті можна познайомитись з багатьма цікавими та самобутніми факторами, для цього потрібно зробити небагато — завітати в ці живописні місця. Розташувалась Гута в Івано-Франківській області, Богородчанському районі. На цьому селі закінчується траса, воно з усіх сторін оточене пагорбами та горами. Саме з цього селища розпочинаються мандрівки багатьох любителів активного відпочинку. Тут надзвичайно спокійно, місця дихають автентичною красою, ліси повні чудних дарів. Влітку можна провести свій час прогулюючись по лісі та паралельно набираючись вітамінів від поїдання корисних ягід. В відпочинковому комплексі «Синьогора» взимку працює витяг. Також тут розмістилась славнозвісна президентська резиденція. Якість мобільного зв'язку достатньо хороша.

Із сторінок історії про с. Гута

У воєнний 1939 рік тут було створено організацію комсомолу, до складу котрої входило семеро людей. Очолював цю організацію — М. І. Квич. Першим сільським головою села Гута став — Д. Лешко. Пізніше тут було встановлено пам'ятник у формі обеліску, який нагадує про мужню боротьбу воєнів-захисників з нациським неприятелем. Наприкінці 70-тих років XX століття встановлено ще один пам'ятник прикордонному захиснику — Я. Мозговому. В селі розмістились три лісництва: Межиріцьке, Гутівське та Сивульське.

с. Гута, Богородчанський район

Президентська резиденція в Гуті

Президенти та їх радники обрали саме це місце з таких причин: по-перше, це село тупикове, далі дороги нема, що дуже добре для безпеки, а з іншої сторони — екологія на високому рівні. Ця розкішна споруда державного значення створена для другого українського президента — Леоніда Кучми. Загальна площа, яку займають будівлі, становить — 5 тисяч кілометрів квадратних. Резиденція мала на меті служити місцем для зустрічі, обговорення, наради високопоставлених осіб країни та закордону. В свій час тут побували Єльцин, Квасневський, Саакашвілі. За часів Віктора Януковича — четвертого президента, цей комплекс перетворився в одну з найбільш шикарних мисливських державних резиденцій. Загальна площа — 10 866 гектарів. На території знаходиться палац, ставки, майданчик для вертольотів, будиночок для мисливців, звіринець з екзотичними тваринами, автопарк, траса для лижного катання з витягом. Відвідати президентське обійстя може кожен охочий — воно віднедавна повністю відчинене для туристів.

Як дістатись до села Гута

Дістатись до Гути не є складним завданням: потрібно сісти в Богордчанах або ж у Івано-Франківську на відповідну маршрутку. Рух автобусів починається о 8 ранку та закінчується о 8 вечора.

Розташування

Координати GPS: 48.65591300, 24.21459760

с. Гута, Івано-Франківська область

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 22.04.2017 08:21
загрузка...