Понад сотня франківців приєднались до написання диктанту єдності в ПНУ

news-image: Понад сотня франківців приєднались до написання диктанту єдності в ПНУ
Сьогодні, 9 листопада в День української писемності і мови відомі прикарпатці, науковці, представники влади, та студентство долучилися до написання Всеукраїнського диктанту єдності.

Таку акцію започаткували ще у 2000 році. Вже 18 років поспіль українці в різних куточках країни пишуть радіодиктант, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

До Всеукраїнського диктанту приєднався і Івано-Франківськ. Цьогоріч захід організували у Прикарпатському національному університеті. Ректор вишу Ігор Цепенда зазначає, що це вже стало традицією.

"Для кожного з нас, хто дбає про розвиток, потрібно завжди працювати над мовою. Вивчивши раз в школі мову, не означає, що її не потрібно вчити далі. Ми завжди маємо відчувати мову та розуміти, що вона - внутрішній світ нації",- наголошує Цепенда.

Перевірити свої знання завітав також голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. Каже, до диктанту спеціально не готувався.

"Я у своєму житті багато написав книжок та статей. Водночас, я не пам'ятаю жодного правила не лише з української мови, але й з інших предметів. Я пишу покладаючись на інтуїцію.  У школі я мав п'ятірки і одну четвірку, і вона з мови. Однак, це все через каліграфію. Десь поспішав, десь перекреслив. Не готувався, єдине переживаю за поганий почерк. Диктант відправлю у Київ, нехай перевірять",- зазначає Сич.

Зокрема диктант сьогодні пишуть не лише студенти та викладачі, але й відомі прикарпатці: директор ІФРЦОЯО Богдан Томенчук, директор Івано-Франківського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Віталій Кодря, продюсерка філії ПАТ НСТУ Регіональна дирекція «UA: Карпати» Галина Держипільська, генеральний директор ОТБ "Галичина" Ігор Дебенко, журналістка, поетеса Ольга Бабій та інші.

За бажанням франківці можуть надіслати текст диктанту на адресу українського радіо, протягом 9-10 листопада, або ж перевірити самостійно.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 09.11.2018 12:05