Повернення Росії до ПАРЄ: МЗС України зробило заяву

news-image: Повернення Росії до ПАРЄ: МЗС України зробило заяву
Схвалена ПАРЄ резолюція, що відкриває шлях поверненню делегації РФ, є неприпустимою поступкою Москві, яка з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, зокрема Статуту Ради Європи.

Про це йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій на сайті відомства, пише Вголос.

«Суттєве послаблення санкційного механізму ПАРЄ, передбачене ухваленою резолюцією, відбулося на тлі відсутності жодних конструктивних кроків із боку Російської Федерації, кричущого невиконання цією країною взятих на себе зобов’язань, а також резолюцій ПАРЄ, схвалених у відповідь на російську агресію», – йдеться у заяві.

У МЗС підкреслили, що рішення ПАРЄ є свідченням відходу від задекларованих стандартів, принципів і цінностей Ради Європи внаслідок безпрецедентного тиску й фінансового шантажу з боку Російської Федерації.

«Позбавивши себе можливості застосовувати найбільш дієві санкції, Асамблея значно послабила свою роль у сучасній європейській політиці, а відтак і здатність ефективно захищати верховенство права, права людини та демократію в усіх державах-членах Ради Європи, зокрема в Російській Федерації», – заявили в міністерстві.

«Прикро констатувати сьогодні, коли Рада Європи відзначає свою 70-ту річницю, що її Парламентська Асамблея втратила свій авторитет, і Організація більше не може відігравати роль, якою її наділили батьки-засновники», – додали в МЗС.

Нагадаємо, Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи в ПАРЄ без обмежень права голосу.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 25.06.2019 10:10
загрузка...