Прикарпатці можуть онлайн стежити за гніздом лелек


Нещодавно на Прикарпаття повернулися лелеки.

Наразі багато птахів уже відклали яйця і висиджують пташенят. Телекомпанія НТК на своєму сайті виклала онлайн трансляцію з гнізда лелек. Тож тепер всі охочі зможуть спостерігати, як ці птахи висиджують, а згодом і ростять потомство. Трансляцію можна переглядати за цим посиланням.

Нагадаємо, раніше, десятки людей з цілої України стежили онлайн за сімейством лелек з Тязева.  Трансляцію вели три роки поспіль.

Леле́ка білий (лат. Ciconia ciconia, у народі: чорногуз, бусол, бусел, бусько, бузько, бусьок, бузьок, боцюн, боцян, гайстер) — птах родини лелекових, ряду лелекоподібних. Довжина тіла приблизно 120 см, а висота сягає близько 1 метру. Вага дорослого птаха до 5 кг. Пір’я біле, махові та покривні пера – чорні. У молодих птахів замість чорного пір’я – темно-буре. Довга шия. Ноги теж довгі, червоні, пристосовані до ходіння по мілководдю. У молодих лелек ноги коричнувато-чорні. Довгий, загострений дзьоб, у дорослих птахів червоний, у молодих – коричнувато-бурий. Дуже гострий зір, що дозволяє помітити у водоростях або траві навіть найкрихітнішу здобич. Райдужна оболонка ока червона. У польоті ноги та шия витягнуті, на відміну від чапель, у яких шия зігнута. Тривалість життя лелек – до 10 років. 
Лелеки — моногамні птахи, живуть парами. Зимують вони в Африці (на південь від Сахари) та в Азії (Індія, Пакистан, Індокитай тощо). Додому повертаються: у кінці березня — на початку квітня. 


Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!