Про фінансові резерви забезпечення місцевих громад йшлося в Матеївецькій ОТГ

news-image: Про фінансові резерви забезпечення місцевих громад йшлося в Матеївецькій ОТГ
В Матеївецькій ОТГ за участі голови Івано-Франківської облдержадміністрації Дениса Шмигаля відбулась зустріч представників ГУ ДПС в Івано-Франківській області з представниками об'єднаних територіальних громад Івано-Франківщини щодо фінансових резервів забезпечення місцевого самоврядування.

Під час розмови обговорювалися проблемні питання життєдіяльності ОТГ, зокрема, новації у формуванні бюджетів на наступний рік і покращення ефективності адміністрування місцевих податків і зборів. Мовилося про розвиток ринку енергетики, власне пошук оптимальної моделі купівлі електроенергії, проведення тендерних процедур для реалізації інфраструктурних проектів, ситуацію в деревообробній сфері, здійснення ремонтно-будівельних робіт на автошляхах громад, формування освітніх округів та створення опорних шкіл, умови завершення реформи децентралізації в області. Про це йдеться на сторінці ДПС в області

Денис Шмигаль підкреслив, що відповідно до оновленого перспективного плану формування територій області на Івано-Франківщині функціонуватимуть 57 громад, які в майбутньому будуть спроможними та самодостатніми.

«Реформа децентралізації влади надала реальні можливості для розвитку громад на Прикарпатті, - акцентував Денис Шмигаль. – Утворивши ОТГ, жителі отримали значні ресурси та повноваження для покращення інфраструктури в громадах, втілення важливих проектів».

Також під час заходу заступник начальника ГУ ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата наголосила на резервах надходжень з податку на доходи фізичних осіб, податку на нерухоме майно, земельного податку, туристичного збору тощо.

Посадовець, насамперед зупинилась на легалізації трудових відносин, підвищенню рівня мінімальної зарплати і, як результат, — збільшенню надходжень ПДФО.

"По суті, податок на доходи фізичних осіб є основним бюджетоформуючим податком місцевих бюджетів. Зважаючи на це, визначальним фактором формування місцевого бюджету є реалізація комплексу спільних заходів податківців з представниками ОТГ щодо виявлення неоформлених працівників та роз'яснювальної роботи щодо недопущення виплати заробітної плати нижче мінімально встановленого розміру", - зазначила Наталія Зікрата.

Крім того, важливо, щоб керівники громад були зацікавлені у здійсненні на їх території прозорої і законної підприємницької діяльності, адже це додаткові бюджетні надходження для розвитку інфраструктури та забезпечення соціальних потреб.

За її словами, також особливу увагу необхідно приділяти питанню погашення заборгованості із податку на нерухоме майно та земельного податку фізичними особами. Оскільки такі кошти теж є резервами з наповнення місцевих бюджетів.

Крім цього, йшла мова про зміни у справлянні туристичного збору та прийнятті адекватних ставок, визначених рішенням органів місцевого самоврядування, які стануть суттєвим резервом місцевих громад.

Окрім того, присутніх ознайомлено із здобутками Матеївецької ОТГ, які функціонують у громаді.

За словами голови об’єднаної територіальної громади Петра Книшука, децентралізація – це рух вперед.

«Хто вчасно створив громаду, той отримав реальні шанси змінити своє життя», - зазначив Петро Книшук.

Так, за час існування Матеївецької громади реалізовано 150 проектів, у населених пунктах капітально відремонтовано всі клуби та будинки культури, 14 км доріг із твердим покриттям, ямковий ремонт здійснено на 18 км, в 11 селах проведено вуличне освітлення. На сьогодні бюджет Матеївецької ОТГ складає 12 мільйонів 800 тисяч гривень – і все це власні доходи громади. У громаді активно збільшується кількість приватних підприємців, створено КП «Господарник ОТГ», КНП «Матеївецький центр первинної медико-санітарної допомоги», дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 7 ФАПів. Наразі в громаді планують створити ЦНАП.

На переконання Книшука, пріоритетом у роботі громади є подолання проблеми із переробкою сміття, відновлення інфраструктури, надання якісних медичних послуг, підвищення інвестиційної привабливості, розвиток підприємницького потенціалу, зокрема фермерства, покращення екологічної ситуації, проведення берегоукріплювальних робіт, відновлення транспортної інфраструктури, підвищення ефективності використання альтернативних джерел енергії.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 13.10.2019 22:28




загрузка...