Протягом 2006-2010 років органами місцевого самоврядування зреалізовано 182 проекти на суму понад 70 мільйонів гривень

news-image: Протягом 2006-2010 років органами місцевого самоврядування зреалізовано 182 проекти на суму понад 70 мільйонів гривень
30 жовтня в приміщенні облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу щодо обговорення Програми реалізації державної політики з питань розвитку громадянського суспільства. В обговоренні взяли участь голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, представники громадських організацій та голови фракцій в обласній ради.

На розгляд наступної сесії обласної ради буде винесено проект рішення «Про затвердження регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2014-2015 роки». Учасники круглого столу висловили сподівання, що затвердження програми стане логічним продовженням активної співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з органами місцевого самоврядування.

Голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк відзначив, що співпраця обласної влади з громадськими інститутами триває в області не перший рік.

«При обласній державній адміністрації створена громадська рада з представників найактивніших громадських організацій області. Громадські ради створені при всіх районних організаціях. Крім того більше 360 рад старійшин утворено при сільських радах. Також громадські ради створені при кожному управлінні ОДА», - відзначив Михайло Вишиванюк.

Зокрема в населених пунктах області ради старійшин беруть найактивнішу участь у суспільному житті, а громадські ради розробляють проекти на конкурси місцевого самоврядування. Так протягом 2006-2010 років органами місцевого самоврядування зреалізовано 182 проекти на суму 70 млн. гривень.

Як зазначив представник ГО «Центр українських досліджень», член координаційної ради з питань росту громадянського суспільства при Президентові України Максим Лациба, завданням регіональної програми є створення сприятливого середовища для роботи з громадськими організаціями, благодійними фондами, фондами самоорганізації населення, ініціативними групами.

 «Крім того, програма дасть можливість скоординувати зусилля органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування на створення сприятливого клімату для громадської активності. Включення громадського активу, громадських організацій до вирішення проблем області збільшить рівень довіри до органів влади і це фактично дасть поштовх розвитку і місцевому самоврядуванню. А це в свою чергу дасть змогу вишукати ресурси для спільного вирішення соціально-економічних проблем області», - сказав М.Лациба.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 31.10.2013 10:25
загрузка...