Прикарпатці взяли участь у 28-му Економічному форумі в Польщі

news-image: Прикарпатці взяли участь у 28-му Економічному форумі в Польщі
Днями у Криниці (Республіка Польща) відбувся XXVIII Економічний форум (який ще називають «Центральноєвропейським Давосом»). Традиційно у його роботі взяли участь ректор ПНУ імені Василя Стефаника університету Ігор Цепенда, перший заступник голови Наглядової ради університету Ігор Олійник, партнер університету з відновлення Міжнародного наукового центру «Обсерваторія», начальник Управління ДСНС у області Володимир Чернецький, студенти університету.

Під час Форуму ректор університету Ігор Цепенда підписав з головою Програмної ради Економічного форуму в Криниці Зигмунтом Бердиховським додаток до Угоди про стипендіальний фонд для студентів Прикарпатського національного університету, який передбачає щорічну нагороду за кращу магістерську роботу у розмірі 1000 доларів.

Варто зазначити, що цьогоріч 10 найкращих студентів Прикарпатського університету в рамках цієї Угоди отримали стипендію у розмірі 1000 доларів і взяли участь у роботі Форуму в якості волонтерів.  

У рамках програми заходу відбулася панельна дискусія членів українсько-польського форуму партнерства при МЗС України і Польщі, присвячена проблемам і перспективам двосторонніх відносин, в якій взяв участь ректор Ігор Цепенда. Крім цього, він був учасником ще у двох панелях – «Стежками мудреців – «Колегіум Карпатікум», яка відбулася в рамках низки панелей циклу «Європа Карпат», що проходили  на 28-му Економічному форумі в Криниці під патронатом і за особистої участі Маршалка Сейму Республіки Польща Марека Кухцінського та «Освіта. 4.0. – нові можливості для молодого покоління».

 «Переконаний в тому, що розпочата нами співпраця з університетами Карпатського регіону знайде віддзеркалення і широку підтримку й багатьох інших університетів. Навіть порівняльний аналіз Альпійського простору з Карпатським простором – це та площина, на яку очікують дослідники університетів Західної Європи де є Альпи. Першими дослідниками є викладачі, які налагоджують в університетах наукові контакти, особисті контакти. На основі цього починають формуватися цілі наукові напрямки, які будуть цікаві для наших університетів і для суспільства. Ми є на добрій дорозі», – підкреслив ректор Ігор Цепенда значення проекту «Колегіум Карпатікум».

Під час свого виступу ректор також повідомив, що напередодні, під час розмови з паном Маршалком Сейму Мареком Кухцінським постала добра ідея провести конференцію «Європа Карпат» в наступному році на Буковелі. Традиційно під час цих зимових конференцій відбувається кубок Маршалка Сейму Республіки Польща для учасників цієї конференції. Тож, також виникла ще одна ідея, щоб такий кубок провести для студентів університетів «Колегіуму Карпатікуму». «Це надзвичайно важливий аргумент, тому, що поряд з навчальним, науковим процесами ми знову ж таки повертаємося до того, що ми все робимо для нашої молоді, для студентства, для того, щоб вони йшли на декілька кроків вперед від нас. Щоб вони були об’єднані спільною ідеєю, а спільна ідея, яка сьогодні об’єднує наші університети – це наші Карпати», – зауважив Ігор Цепенда.

Ще однією важливою подією форуму стала панель  «Освіта. 4.0. – нові можливості для молодого покоління», у якій взяла участь Міністр освіти Республіки Польща Анна Залєвська. Під час цієї дискусії ректор Ігор Цепенда мав добру нагоду ознайомити аудиторію з реалізацією Прикарпатським університетом програми Еразмус + К2 «Розвиток потенціалу вищої освіти».

Прес-служба Прикарпатського університету


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 11.09.2018 23:30
загрузка...