Прикарпатців просять підтримати Витвицю в голосуванні «Неймовірні села України 2019»

news-image: Прикарпатців просять підтримати Витвицю в голосуванні «Неймовірні села України 2019»
17 червня стартувало онлайн-голосування IV Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019».

Всього на конкурс свої бізнес-плани подало 115 сіл України з усіх її областей. Найбільш активними при подачі заявок були жителі Черкаської, Тернопільської та Запорізької областей.

Редакція AgroPortal.ua вибрала 20-ку кращих заявок за допомогою оціночної шкали. Онлайн-голосування за бізнес-плани сіл триватиме на сайті до 17 липня (включно). Таким чином визначиться 10 півфіналістів конкурсу. А з 18 липня по 31 липня члени Експертної ради відберуть 5 фіналістів, які пройдуть в III етап конкурсу — фінал. Змагається за вихід до фіналу і село Витвиця з Прикарпаття, інформує Бліц-Інфо.

Проголосувати за Виитвицю можна за цим посиланням.

Село Витвиця, що на Івано-Франківщині, — це європейська культурна територія бойківських традицій. Це земля чистого довкілля та сприятливих умов для ведення родинного фермерства чи малого підприємництва, сприятливих та комфортних умов для життя з сучасною інфраструктурою. В сучасних умовах бойки займаються переважно землеробством і тваринництвом, працюють на лісо- і нафторозробках.

Кількість населення у 2018 р. — 1225 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. В будинку культури села Витвиця розміщена музейна кімната, присвячена вшануванню пам’яті Зеновія Красівського — українського патріота-дисидента, письменника, поета, автора самвидаву, секретаря Української Гельсінської групи. Також на території села споруджений пам’ятник Зеновію Красівському. В селі проживає Ярослав Барків, який зумів зібрати у своєму будинку чудову експозицію макетів тварин, які мешкають на території села, та зберіг багато старовинних цінних речей.

Туристична інфраструктура. Туристи можуть зупинитися в наметах біля річки чи лісу. Літом кожен може поласувати смачними лісовими ягодами та назбирати грибів.  

Участь у конкурсах, програмах та грантах. У 2018 р. реалізовано проект «Крути педалі та рухайся далі для здоров’я в тілі на користь довкіллю», який був спрямований на популяризацію сталих видів пересування та Європейського тижня мобільності за фінансової підтримки ULEAD. За підтримки USAID, Корпусу Миру США, Департаменту праці США, Департаменту сільського господарства США, був реалізований проект Fitness for Knowledge в партнерстві з волонтером Корпусу Миру по встановленню біля Витвицького ліцею тренажерів для заняття фізичними вправами. Загальний внесок громади у бюджет проекту складає 51 031 грн. Проект посилення спроможності об’єднаних територіальних громад в наданні соціальних послуг. Джерела фінансування: БФ «Творчий центр ТЦК» за підтримки Ради Європи — 250 тис. грн. У 2019 р. — «Створення центру ділової активності (бізнес-центру) Витвицької ОТГ» у приміщенні будинку культури села Витвиця (300 тис. грн). + 300 тис. місцевий бюджет.

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. Громадська організація «Сонячна Січ» в 2019 році в селі Витвиця організувала спортивні змагання в стилі кросфіт. Також реалізувала проект створення Молодіжної організації «Січ» (сильні, ідейні, чесні), відкриття якого відбулося 2 червня 2019 року. ГО «Молодіжне об’єднання «ЛОГОС» за час свого існування провела ряд спортивних та екологічних заходів.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. За підтримки органів місцевого самоврядування у 2017 році було частково відремонтовано приміщення будинку культури, а саме встановили енергозберігаючі вікна, замінили дах приміщення, опалення. Адміністративний будинок добудували, зробили капітальний ремонт, у 2019 році планується облагородити дану територію. В селі побудована амбулаторія нового сучасного зразка. У Витвицькому ліцеї в 2019 році буде відбуватися капітальний ремонт. Також у будинку культури буде створено центр ділової активності для покращення умов життя та праці у сільській гірській громаді через підвищення ділової активності населення, покращення навиків у започаткуванні власної справи та відкриття власного бізнесу мешканцями Витвицької ОТГ. В адмінбудівлі буде створено ЦНАП, який допоможе розширити спектр надання адміністративних послуг. В приміщенні будинку культури планується створити санітарно-гігієнічні умови для покращення роботи працівників культури та відвідувачів закладу. За активної та плідної роботи в 2018 році Витвицької ОТГ було придбано техніку: трактор + причеп, щепомолка, трактор-ескаватор, причеп для очищення снігу, автобус, який використовується для перевезення дітей із сусідніх сіл у Витвицький ліцей, МАЗ — вантажна машина (самоскид) для перевезення сміття.

Бізнес-план — придбання технічного оснащення для будинку культури села Витвиця.

Реалізація бізнес-плану допоможе та покращить якість і професійність роботи працівників культури, збільшиться відвідуваність читачів бібліотеки. Працівники культури зможуть організовувати культурні заходи і в приміщенні закладу, і на відкритому просторі. Буде можливість транслювати історичні, повчальні фільми для дітей, дорослих. Можливість організувати свято чи будь-який культурний захід на високому професійному рівні з відповідним технічним забезпеченням. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.06.2019 14:03
загрузка...