Прикарпатська облрада заборонила російські фільми, книги і музику на території області

news-image: Прикарпатська облрада заборонила російські фільми, книги і музику на території області
Сьогодні, 7 грудня в Івано-Франківську розпочалось перше пленарне засідання 26 сесії обласної ради. На порядок денний винесено 40 питань.

Розпочалося засідання з нагороджень, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Зокрема, звання заслужений економіст України отримала начальниця Головного управління статистики в області Олена Бліннікова. Звання заслужений працівник сфери послуг отримав Іван Парипа, заслужений юрист України голова коломийської РДА Любомир Глушков, заслужений працівник фізкультури викладач коломийського клубу «Локомотив» Інна Оробець. Окрім того грамотою ВР нагородили сільського голову Старого Лисця Анатолія Лущака. Цінний подарунок голови облради вручили депутату облради кількох скликань Миколі Кузьмі, депутатам облради 7 скликання Василю Озоровичу, Василю Сенатовичу, Олексію Фрику. Подякою голови облради нагородили депутата Олега Токарчука та начальника відділу з питань інвестицій Юрія Цимбалюка.

Опісля депутати перейшли до розгляду питань порядку денного. Першим розглянули питання про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту агресора на території області. За словами доповідача, свободівця Ігоря Дебенка, рішення хоча і має рекомендаційний характер, але показує позицію депутатів з цього питання.

«П’ятий рік триває війна, але ведуться не тільки військові дії, але й інформаційна війна. Цей проект рішення має рекомендаційний характер, але так ми висловимо свою позицію. Ми усвідомлюємо, що є російськомовний продукт українського виробництва, але ми говоримо саме про культурний продукт держави-агресора. Це заклик до свідомості наших громадян та підприємців», - сказав Дебенко.

Під час обговорення депутат облради Ольга Галабала запропонувала доповнити проект рішення двома правками.

«Зокрема в пункті першому пропоную додати речення: людей, які СБУ внесла до списку 144 діячів культури, дії яких створюють загрозу національній безпеці України. Окрім того в останньому пункті додати, що текст рішення і перелік СБУ має бути опублікований у ЗМІ, щоб мешканці області знали про це рішення»,- запропонувала депутатка.

Депутати підтримали такі правки. За проект рішення в цілому проголосували  67 прикарпатських обранців.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 07.12.2018 11:06