Прикарпатські підприємства реалізували продукції на 6,2 мільярди гривень


Підприємствами області у січні 2019 р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 6,2 млрд. грн (у січні 2018р. – на 5,8 млрд. грн). Про це інформує Головне управління статистики.

У загальному обсязі реалізації продукція переробної промисловості та підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря становили по 45,7%, добувної промисловості і розроблення кар’єрів – 8%, з водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 0,6%.

Більше 42% обсягу продукції переробної промисловості реалізовано підприємствами з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції. Вагомим також був внесок підприємств з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (16,3%), харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (15,5%), виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (11,4%), машинобудування (9,5%).

Частка області у загальнодержавному обсязі реалізованої промислової продукції склала 2,9%, що відповідає 10 місцю серед регіонів України. Питома вага реалізованої промислової продукції підприємств з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції у загальнодержавних обсягах склала 24,3%, з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності – 7%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 4,7%, виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 4,6%, добування сирої нафти та природного газу – 3,9%.

В обсязі реалізованої продукції добувної та переробної промисловості за основними промисловими групами 61,5% займали товари проміжного споживання, 18,3% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 15,2% – енергія, 5% – інвестиційні товари.