Прикарпатські поліцейські розповіли про порушення передвиборчої агітації у другому турі

news-image: Прикарпатські поліцейські розповіли про порушення передвиборчої агітації у другому турі
19 квітня в стінах обласної поліції відбувся брифінг напередодні другого туру виборів Президента України щодо готовності забезпечення правопорядку правоохоронцями і пояснення наявних порушень в області.

До брифінгу долучилися представники громадянської мережі ОПОРА і журналісти Франківщини, інформує прес-служба поліції.

Очільник поліції Володимир Голубош нагадав, що з 31 грудня 2018 року по 18 квітня 2019 року зареєстровано 118 повідомлень щодо порушень виборчого законодавства. Зокрема у період передвиборчої агітації з 31 грудня 2018 року по 30 березня 2019 року до поліції надійшло 72 заяви. У «День тиші», 30 березня, до ГУНП надійшло 6 повідомлень.

Володимир Голубош проінформував, що з 1 квітня по 18 квітня під час проведення передвиборчої агітації другого туру виборів поліцейські зафіксували 15 повідомлень.

Йдеться про 3 заяви в Івано-Франківську щодо порушення передвиборчої агітації, 1 заяви на Тлумаччині про можливий підкуп виборців і 11 інших видів порушень (Івано-Франківськ – 6, Калущина – 2, Долинщина, Коломийщині і Рогатинщина по 1). Уже відомо, що по 10 фактах матеріали списано до справи відповідно до ЗУ «Про звернення громадян», по 4 – приєднано до іншого «Єдиного обліку», а по 1 – проводиться перевірка в Івано-Франківському відділі як по можливому «чорному піару».

«Хочу наголосити, що поліція працює прозоро і жодних преференцій не надає кандидатам на пост Президента України. Правоохоронці Прикарпаття прикладуть усіх зусиль, щоб забезпечити належну охорону публічного порядку та безпеки під час проведення другого туру чергових виборів», - сказав Володимир Голубош.

Так, для охорони публічної безпеки та порядку залучено 1942 працівники поліції, 1035 працівників У ДСНС та 152 військовослужбовця НГУ. Зокрема для служби на 7 окружних та 1034 ДВК залучено 1347 працівників поліції.  Крім того, для правопорядку на добу залучено 118 працівників поліції та 20 військовослужбовців.

Також створено 18 мобільних груп з 130 працівників поліції і 132 військових та інші чергові наряди з 229 з числа правоохоронців (СОГ, вибухотехнічні групи, групи комунікації, наряди чергових частин та ситуаційних центрів і 9 працівників У ДСНС).

Станом на 10 годину 19 квітня всі 7 ОВК отримали бюлетені, запевнив головний поліцейський Івано-Франківщини і додав:

«Ми проінформували комунальників напередодні «Дня тиші» і прикладемо усіх зусиль, аби уникнути порушень, якщо ж вони будуть – оперативно реагуватимемо. Поліцейські цілодобово охоронятимуть виборчу документацію  до завершення підрахунку голосів та транспортування бюлетенів до ОВК. Також забезпечуватимуть дотримання закону в день голосування. Для цього було проведено інструктаж і кожен поліцейський отримав пам’ятку з механізмом та алгоритмом дій під час виявлення окремих порушень».

Координатор ОПОРИ Богдан Морикіт додав, що дійсно масштабних порушень в області не було зафіксовано до сьогодні, а всі члени ОВК працюють у штатному режимі. Проінформував, що на Івано-Франківщину завезено 1 млн 256 бюлетенів. Також повідомив, що більше 6 тисяч виборців змінили місце для голосування через різні причини.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.04.2019 18:26
загрузка...