Прикарпатський онкогінеколог розповів про причини раку шийки матки і як захиститися

news-image: Прикарпатський онкогінеколог розповів про причини раку шийки матки і як захиститися
Івано-Франківськ - друге місто в Україні, яке розпочало вакцинацію проти раку шийки матки.

За словами обласного експерта з онкогінекології, заввідділу Прикарпатського діагностичного центру Степана Долика, тільки профілактика може врятувати від цього небезпечного захворювання.

"Щороку в Україні виявляють 5 тисяч нових випадків захворювання на рак шийки матки. 2700-2900 жінок щорічно помирає від цього захворювання. З тих жінок у яких діагностували ц захворювання не проживають і року. Статистика дуже сумна. В нас в області щорічно у 130-135 жінок діагностують рак шийки матки. Але це єдина в світі хробоба, яку можна попередити. ВООЗ поставила за мету до 2040 року знищти причину раку шийки матки ,яким є вірус папіломи людини", - каже лікар.

Щодо причин - це вірус папіломи людини. За словами медика, цей вірус може самостійно проходити, але якщо він запущений, то може призводити до росту атипових клітин і раку шийки матки.

"У групі високого ризику жінки ,які розпочали статеве життя у ранньому віці, адже вірус передається статевим шляхом. Другий фактор - це часта зміна партнерів і третій - куріння", - пояснює Степан Долик.

Онкогінеколог каже, шо вакцинацію оптимально проводити до першого сексуального контакту, але її можна проводити в будь-якому віці. Дівчаткам найкраще робити вкцинацію до 14 років юо там треба двічі вакцинувати сьогодні і за півроку. Це дасть захист мінімум на 20 років. Після 15 років вакцину треба вводити тричі: сьогодні, за місцяць і за півроку.

Детальніше у відео UA: Карпати


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 21.04.2019 20:48