Рятувальники закликають туристів дотримуватися правил безпеки у Карпатах

news-image: Рятувальники закликають туристів дотримуватися правил безпеки у Карпатах
Армія любителів зимових мандрівок до українських Карпат росте щороку. Але більшість туристів відверто ігнорує найелементарніші правила, кажуть рятувальники.

Лише кожна десята група повідомляє про свої плани, багато хто нехтує попередженнями про хуртовини, мороз та лавини, йдеться в сюжеті ТСН.

Часто туристи вдаються до одних і тих самих помилок. Лише кожна 10-та група сповіщає про свій маршрут. Відтак, коли губиться - на пошуки йдуть години. Аби вберегти туристів від небезпеки, рятувальники провели спеціальний майстер-клас. Чим загрожує недотримання правил – ілюстрували реальними випадками.

"Дуже замерз, я був дуже мокрий, в льоду весь одяг, і я почав просто спускатися вниз. Спускався деякий час на карематі, як на санчатах. Без каремата я б не вижив", - каже турист із Києва.

Про його помилки лектори могли б написати цілу енциклопедію. У зимові Карпати чоловік вирушив вперше, та ще й з випадковими попутниками, які не надто переймалися, коли він вирішив сам повернутися додому. Під час реєстрації турист не назвав справжнього імені, а до мандрівки був абсолютно непідготовлений.

"В таких фактично кросівках, напівботах, в яких по місту ходять, звичайна міська куртка, в джинсах. Трек-палиці, снігоступи, бахіли, щоб банально сніг у черевики не попадав – але в нього всього цього не було", - дивується керівник спеціалізованої групи управління ДСНС в Івано-Франківській області Тарас Бринда.

Одягатись у зимові Карпати - ціла наука. Принцип "чим більше одягу, тим тепліше" не працює. 

"Дівчина натягнула все, що мала, взула тісні черевики, що порушувало кровообіг – і пальці ще швидше мерзли. Виявилося, в неї обморожені всі десять пальців на ногах", - розповів керівник Явірницького пошуково-рятувального відділення Василь Фіцак.

Ходити у засніжені гори рятувальники радять групами по 5-6 чоловік, з яких хоча б половина вже досвідчені туристи. І найголовніше – ретельно обирати керівника, який не лише прокладе маршрут із урахуванням можливостей туристів, а й перевірить їхнє спорядження та аптечку.

"Один хлопець розрубав палець. Виявилося, що у них в аптечці взагалі нічого не було, кілька таблеток валідолу", - пояснює фахівець цю вимогу.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 06.12.2018 06:09