Щурячий король для Новоросії

news-image: Щурячий король для Новоросії
Ще влітку ми тішилися надією, що зможемо відвоювати Донбас. Власне, це і відбувалося, аж поки в Україну не вдерлася регулярна російська армія. Ціна реконкісти стала занадто високою, і баталії вдалося перенести за стіл переговорів. Переговори з терористами – заняття принизливе, особливо коли терористи не сприймають домовленості всерйоз.

Складалося враження, що Київ просто не знає, що вдіяти з бунтівниками. Ну а закон про «особливий статус» окупованих районів у суспільстві сприйняли як акт капітуляції. Однак не варто піддаватися емоціям. Те, що Київ підготував для «Новоросії», набагато гірше військової поразки.

Почнемо трохи здаля. Сепаратисти «звільнили» шматок Донбасу не лише від «фашистської хунти», але і від грошей. За підрахунками аналітиків, 80% промислового потенціалу Донбасу сьогодні знищено. А те, що залишилося, без зв’язків з Україною функціонувати не може. Коли в алкоголіка закінчуються гроші, він починає позичати у сусідів і продавати хатнє начиння. На цій стадії зараз перебуває й економіка «Новоросії». Літніх людей сепаратисти організовано возять за пенсіями в українські міста, а з окупованих територій вигрібають все, що можна кудись «загнати». В Суходольську навіть борошно з тюремної комори вкрали.

Але первісним збиральництвом молоді «республіки» не забезпечиш. В ЛНР доходами незадоволена навіть «народна міліція». Тому охочих поповнити ряди бойовиків доводиться зазивати аж по громадському радіо. Зарплатню обіцяють скромну – від 5 до 7 тис. грн. Однак рядовим мешканцям окупованих районів ще гірше – обіцянками місцевих отаманів не наїсися. Тому в «Новоросії» поширюються протестні настрої. Ще б пак – замість обіцяного солодкого життя сепаратисти принесли війну і голод. А незабаром почнеться й холод – підключити опалення в Донецьку так і не змогли.

Розраховуючи потрапити на утримання до Росії, сепараристи помилилися. Навіть в якості «гуманітарного конвою» Путін прислав напівпорожні фури – їжте, не обляпайтесь. На днях «Пошті Росії» навіть заборонили проводити грошові перекази у Донецьку та Луганську області. Що б Путін не планував у березні, зараз він використовує «Новоросію» суто для дестабілізації України. Тому російської допомоги сепаратистам вистачає лише для ведення війни. Причому ця війна дедалі більше нагадує програму утилізації буйних ватніків, як це відбувається у донецькому аеропорту. Чи усвідомлюють своє становище самі сепаратисти, стверджувати важко. А от у Києві ситуацію розуміють.

Єдине, що може врятувати сепаратистів, – це втягнення України у повномасштабну війну з РФ, в якій ми напевно програємо. Тому українські війська тримають позиції, стоїчно зберігаючи спокій, а президент постійно оголошує то режим тиші, то одностороннє припинення вогню. А тимчасом навколо окупованої частини Донбасу створюється буферна зона (читай санітарний кордон). Фактично, «Новоросія» опиниться у фінансовій, економічній та політичній ізоляції. Навіть награбоване не вивезеш. Зрозуміло, що в таких умовах «республіки» загинуть молодими.

Поряд з цим президент оголосив умови, за яких буде припинено блокаду. «Український бюджет фінансує території, які повернули під український прапор, - заявив Порошенко. – Хочете – підніймайте прапор. І майте все те, що ми записали у законі про режим місцевого самоврядування», – заявив Порошенко наприкінці вересня.

Приблизно в такий спосіб наші винахідливі предки позбавлялися щурів. Якщо накидати щурів у порожню діжку, під загрозою голодної смерті вони почнуть жерти одне одного. Щура, який залишиться живим, відпускали на волю, реалізовувати набуті канібальські схильності.

Такого щурячого короля-канібала намагається знайти на теренах «Новоросії» українська влада. Саме під нього написаний Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Скандальний пункт про «народну міліцію», закон про амністію – все це покликано роздмухувати апетити ватних отаманів. І процес уже пішов. В ЛНР та ДНР бойовики розділилися на «партію миру» і «партію війни». Яблуком розбрату між ними стали Мінські угоди, які ми так любимо лаяти. Причому течії сепаратистів конкурують не лише на своїх іграшкових виборах – на окупованих територіях між ними відбуваються навіть збройні сутички.

Тому зараз Україна має лише вичікувати, коли ватні щури перейдуть до активного взаємознищення. І зима – наш вірний союзник. У холодну пору року війна коштує набагато дорожче, а зрив сільськогосподарських робіт на окупованих територіях спричинить навесні глибоку продовольчу кризу в «Новоросії». Можна як завгодно симулювати розбудову державності, але гру на виснаження сепаратисти не витримають. Поки що ватажки бойовиків змагаються за владу в «республіках», але скоро вони будуть змагатися за право стати українським Кадировим.

На жаль, цей сценарій передбачає сумнівний компроміс із ворогом. Рамзан Кадиров невтомно засвідчує свою вірність Путіну, але в Росії досі пам’ятають, що у Першій чеченській війні він воював на боці сепаратистів. Ще більше обурення викликають величезні дотації, які висмоктує з федерального бюджету Чечня. Так само і щурячий король «Новоросії» буде постаттю непопулярною, а видатки на відновлення Донбасу стануть тягарем для всієї країни. І це гарантовано знищить політичний рейтинг президента. Бо не можна однією рукою підписувати закон про люстрацію, а іншою легалізувати вчорашніх терористів в обмін на лояльність.

Що ж, компроміси справді бувають ганебними, але не всім по кишені принциповість. Де Голль міг спокійно рятувати честь Франції з берегів Туманного Альбіону, бо в цей час порятунком французьких меблів займався маршал Петен. Звісно, з останнього французи зробили цапа-відбувайла – зненавиджений усіма, маршал доживав свій вік у в’язниці. Але через 15 років після смерті Петена де Голль таки поклав квіти на його могилу. Напевно, з вдячності за меблі.

Олександр Фоменко, Zaxid.net


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 27.10.2014 06:39Сергій
27.10.2014 23:56
Боже, бережи козаків під всіма прапорами, не дай їм пропасти. може порозумнішають...
Андрей
27.10.2014 10:59
даунбас в топку!
муся
27.10.2014 09:15
Не злорадствуйте, скоро вся Украина вышыванками задницы подотрет и пойдет на Киев, тогда и посмеемся.
Коля
27.10.2014 09:09
уважаемые "свiдомI" жители страны,чтоб вы так жили,как живем сейчас мы(свет, горячая и холодная вода,отопление в полном объеме),пусть не такой выбор в магазинах из продуктов, но летом было намного хуже,тарифы на уровне 2013 г. ,нет олигархов и коррупции .Да,тяжело,но постепенно жизнь наладится,а там и вы пересмотрите свои взгляды ,перестанете нам хамить и снова заживем нормальной жизнью.Единственно чего я вам искренне не пожелаю,так это артобстрелов и смертей близких и друзей.
автору
27.10.2014 08:07
похоже автор свою украинскую фамилию Хоменко перевёл в расчете, что русские придут к власти, ан нет, теперь приходится усиленно работать языком...
Корней
27.10.2014 07:55
Владимиру,краткий урок "микроэкономики" для квазипидоросии - пенсии зарабатывают в течении рабочего стажа каждый человек, а вот выплачивают эти пенсии из бюджета который формируется на основе налогообложения зарплат тех кто в данный момент работает, Так что все законно, неприкопаешся - пусть сепары в пенсионный фонд 3%патронов и колорадских ленточек сдают, и - пенсионерам пенсия
Украина
27.10.2014 07:55
Где в хера есть в Луганске вода горячая, ее и холодной-то нет!!!!Какое нахер отопление- все стены мокрые с окон конденсат течет, грибок повылазил на стенах.А гребаные сепаратисты несутся на зеленый свет, даже не притормаживая на переходе!!!Чуть не сбил-сука!А семья плутницкого, интересно в городе была при обстрелах?
Корней
27.10.2014 07:45
1- отопление в Донецке включили ещё неделю назад, а половина Киева до сих пор мерзнет, 2- афтар пишет о каких то межусобицах в рядах терров, да всё это похеру, они выполняют работу по команде из москвы, и причем у них всё удается, а нам того и осталось что ждать "освобождения", как это было со Славянском(игорёк сидел там сколько хотел, и ушёл когда и куда захотел) а где хоть один наказанный генерал!?-отож-бо и воно
Владимир
27.10.2014 07:39
Вот читаю и удивляюськакой -то пидеро ЯЯ,советует донбассу отключить свет ,воду ,не выдавать пенсии ,к стати пенсии и так не выдают ,но как нее выдать старикам зароаботанные пенсии,а если бы я поменял место жительства-какая разница,ведь платят пенсии тем кто не работал в УЦкраине ,а работал за бугром ,а ДОнбасс заработал себе пенсии на 100лет вперед.от когда война начнется в Киеве тогда вы клоуны поймете,что значит убивать мирных жителей ,желаю вам все это испытать под новый год,если разная шваль желает трудовому Донбассу горя,Что желаешь людям ,то к тебе вернется в разы больше ,мы вас не трогали. МЫ освобождали Киев от фашистов в 1942 ,а сейчас по улица Киева ходят фашщисты ,это значит ,что вы одно и тоже что и Гитлер ,только твашего Гитлера в 2014году зовут ПЕтр Порошенко ,уверен ,что у него и у его семьи будет судьба Гитлера,счастливо вам всем сдохнуть.И к тому же ваши Гитлер _Порошенко жид.
рос
27.10.2014 07:39
ноги украине,вы тупой укропитек.
Я
27.10.2014 07:20
Для Я! Я! Дурень думкой багатие.
вася
27.10.2014 07:16
Горячая вода сть,отопление есть!хватит печатать всякую хрень!хватит стравливать людей!
Я! Я!
27.10.2014 07:13
По правде нужно Донецку отключить тепло, газ, воду, свет. Перестать выдавать пенсии и пусть живут припиваючи в ДНР. Через 3 мес. будут ноги целовать Украине, петь гимн и вешать флаг во всех углах своих халуп.
Я
27.10.2014 07:06
В Донецке тепло в домах с 15 октября 2014 года и горячая вода с 05.30 до 22.30. Это так .. к слову про правду.
Александр
05.11.2014 09:27
В Сталино при немцах (1943 год) тоже все работало. И свет был, и тепло.Только вот Советская Армия при освобождении город совсем разбомбила. Так что за то, что в городе еще пока нормальная жизнь вы должны ноги Пете Порошенко целовать, а не восхвалять террористов.

загрузка...