Сотні прикарпатців пройшли діагностику і послухали, як жити з діабетом

news-image: Сотні прикарпатців пройшли діагностику і послухали, як жити з діабетом
Сьогодні, 14 листопада в ІФНМУ відбувся захід з нагоди Всесвітнього дня діабету «Діабет. Родина. Подолаємо хворобу разом».

Франківці могли визначити рівень глюкози крові, виміряти артеріальний тиск та вагу тіла, пройти комп'ютерну діагностику синдрому діабетичної стопи. Також всім присутнім надавали консультації фахівці.

За словами головного експерта з ендокринології ДОЗ ОДА з діабетом можна прожити багато років, якщо дотримуватися правил.

"Ми хочемо навчити людей, як правильно харчуватися, як визначати свій рівень цукру в крові. Наша область активно включилася в роботу і всюди відбуваються такі Дні діабету. На сьогоднішню лекцію люди прийшли самі, з сім'ями, деякі навіть приїхали здалеку. Хочу сказати, що підтримка родини для людини хворої на діабет має колосальне значення. Рідні повинні розуміти, що рівень цукру впливає навіть на настрій хворого. Загалом в області зареєстровано 46 тисяч хворих. Близько 6 тисяч з них отримують інсулінотерапію, решту стежать за харчуванням. Хочу зауважити, що цьогоріч люди отримують інсулін в аптеці і запасів достатньо",- каже медик.

Водночас професор Володимир Гоцюр зауважує, що цукровий діабет займає третє місце за смертністю.

"Він призводить до руйнування всіх судин. Зараз головне питання для України взятися за це питання. Цукровий діабет другого типу є набутим і його можна уникнути і вилікувати. Його основна проблема це ожиріння і якщо її подолати, то можна позбутися цієї проблеми. Тобто, щоб уникнути цього типу діабету, потрібно не переїдати і багато рухатися",- радить лікар.

Після лекції про те, як жити з діабетом, присутні взяли участь у розіграші глюкометрів та засобів догляду при цукровому діабеті.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.11.2018 10:39