Студенти франківського медуніверситету протестують проти продовження інтернатури

news-image: Студенти франківського медуніверситету протестують проти продовження інтернатури
Сьогодні, 7 листопада студенти-медики вийшли на перший мітинг проти реформи інтернатури.

Як пояснив студент 6 курсу Олег Гапчак, вони вийшли підтримати студентів-медиків з Києва та інших міст, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

"Вони написали лист і прийшли під стіни Міністерства, ми та студенти ще з кількох міст їх підтримуємо. З кожною новою владою нам все міняють не питаючи нашої думки",- обурюється студент.

Як відомо, нова реформа запропонована МОЗ продовжує інтернатуру для всіх спеціальностей окрім стоматології. Зараз інтернатура триває від 1 до 3-х років залежно від спеціальності, а з 2020 її планують продовжити для всіх.

"Ми не задоволені, що це впроваджують для випускників 2020 року. Я хочу бути травматологом і мені треба буде пройти п'ять років інтернатури замість двох. Я ж щось собі планував, коли йшов вчитися. Окрім того, під час інтернатури зарплата мізерна - 1500 грн. Також нам нічого не пояснили за електронний розподіл, як він буде відбуватися. Якщо зараз ми збираємо рейтинг для розподілу за результатами навчання, то після реформи все буде залежати від тесту",- каже Олег Гапчак.

Студенти кажуть, що найбілььше нововведенням незадоволені контрактники. Адже раніше вони самі могли обирати спеціальність, с тепер це визначатимуть за них.

Варто зауважити, що серед запропонованих нововведень те, що кількість спеціальностей, за якими відбуватиметься набір до інтернатури, зменшать з 34 до 13.

Також у МОЗ пропонують запровадити розподіл місць на інтернатуру за електронним реєстром за результатами Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Для студентів, які складають тільки ліцензійний іспит «КРОК 2», рейтинговим показником буде результат цього іспиту. На розподіл не впливатиме форма навчання студентів.

Проходити інтернатуру випускник зможе тільки в тих закладах охорони здоров'я, що будуть відповідати затвердженим МОЗ вимогам до баз стажування.

Після проходження інтернатури студенти повинні будуть скласти ліцензійний інтегрований іспит «Крок 3» за відповідною спеціальністю, допуском до якого буде об'єктивний структурований клінічний іспит.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 07.11.2019 15:38
загрузка...