Тернополянин заплатив чотири тисячі за оренду вигаданого будинку у Карпатах


Серед громадян є надзвичайно популярним святкування Нового року в орендованому помешканні в Карпатах. Аферисти розміщують недостовірні оголошення про оренду житла, аби незаконно збагатитися за рахунок довірливих людей.
Від такого роду злочину потерпів й житель Заліщицького району, який втратив 4000 гривень за наймання неіснуючого житла. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.
 
29-річний краянин знайшов в мережі Інтернет оголошення про оренду будинку на Новорічну ніч за вигідною ціною. Орендодавець одразу зазначила, що необхідно здійснити передоплату, що й зробив молодик.
 
Вже напередодні виїзду в місце призначення заявник не зміг зв'язатися з жінкою, адже її мобільний телефон був вимкнутий, а оголошення зникло. За допомогою він звернувся до правоохоронців. 
 
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України.
 
Поліцейські наголошують бути обережними й завжди перевіряти інформацію про орендодавців.
 
Не соромтеся бути нав’язливими. Просіть у авторів оголошень точну адресу будинку та координати. Перевірте на карті чи такий будинок існує. Надавайте перевагу ресурсам, на яких можливо прочитати відгуки інших орендарів. Завжди просіть додаткові фото. Якщо відмовляють – варто задуматися, це перший сигнал про можливий обман.
 
Просіть у орендодавця фото документів. Передплату краще вносити з карти на карту, а не шляхом поповнення через термінал. Упевніться що ПІБ отримувача переказу та власника паспорту співпадають. Це полегшить пошук  людини у випадку шахрайства. 
 
Також ознака шахрайства - занадто низькі ціни на житло. 
 
Крім того, спробуйте ввести в пошуковику номер телефону продавця. Справжні продавці зазвичай використовують один номер протягом багатьох років і розміщують оголошення на багатьох Інтернет-ресурсах, тому вам легко вдасться відстежити цей телефон і, можливо, навіть знайти старе оголошення з відгуками людей. А от шахрайський номер переважно ніде не відображається, адже його дуже часто змінюють.
 
Також спеціалісти радять по можливості попросити орендаря зробити реальне фото з паспортом та даними банківської картки, на яку ви маєте перерахувати кошти, на фоні будинку, що плануєте орендувати.
 
Ще один майже стовідсотковий варіант - планувати відпочинок у готелях, хостелах чи на офіційних базах відпочинку.