ТОП-8 порад: що треба робити, щоб дитина не стала наркоманом

news-image: ТОП-8 порад: що треба робити, щоб дитина не стала наркоманом
Сьогодні людство відзначає міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом. Наркоманія — це зло. Жоден із батьків не бажає, щоб дитина ступила на стежку такого способу життя, як і жоден від цього не застрахований. Існують певні умови виховання, які сприяють становленню людини, яка у подальшому вдається до вживання наркотиків.

У профілактиці вживання наркотичних речовин батьки відіграють одну з ключових ролей. Gazeta.ua зібрала 8 рекомендацій для теперішніх і майбутніх батьків, які стануть надійною профілактикою від наркотиків.

1. Батьки і родина відіграють головну роль у набутті майбутньою людиною імунітету до психоактивних речовин. Це потрібно усвідомлювати і не відпускати за течією життєвих обставин. Не сподіватися на вчителів чи керівників секцій.

2. Розмовляйте із дитиною про речовини, які можуть бути небезпечними для неї. При цьому не драматизуйте і не згущуйте фарби. Ця тема не має бути єдиною і головною темою ваших розмов. Дитина має адекватно користуватися поняттями "небезпечно", "корисно", "алкоголь", "ліки".

3. Намагайтеся бути взірцем з підтримання здорового способу життя для дитини. Покажіть взаємозв'язок понять "здоров'я", "настрій", "хвороба". Досліджуйте разом шляхи подолання поганого і підтримання гарного настрою та самопочуття.

4. Будьте уважними до потреб вашої дитини. Окрім базових потреб у їжі, сні, фізичних умовах, одязі, не менш важлива потреба у любові, визнанні, прийнятті, довірі, повазі, приналежності, творчій самореалізації. Якщо якась із них залишається незадоволеною, про це можна довідатися із ознак у поведінці дитини. Намагайтеся бути уважними — до дитячих і власних потреб. Доведено, що задоволення соціальних та духовних потреб знижує ризик вживання наркотичних речовин. Учіть дітей їх розпізнавати і шукати способи задоволення

 

Доведено, що задоволення соціальних та духовних потреб знижує ризик вживання наркотичних речовин
Доведено, що задоволення соціальних та духовних потреб знижує ризик вживання наркотичних речовин

5. Розвивайте у дитини навички та вміння, необхідні для відстоювання своєї позиції в ситуаціях тиску. Сприяйте розвиткові критичного мислення. Навчайте і демонструйте самі, що говорити "ні" і чути відмову у відповідь на ваше прохання — це природньо.

6. Запровадьте в родині правила щодо вживання психоактивних речовин. Наприклад, "У будинку ніхто не палить", "Розмова за ранковою кавою, але не більше однієї філіжанки на день", "Ні пиву в домі".

7. Постійно спілкуйтеся з дитиною, дізнавайтеся про те, чим вона цікавиться. Але це не має сприйматися як контроль. Давайте відчути дитині, що вона важлива для вас. Доведено, що упевнена в собі людина із здоровою самооцінкою обире наркотики як спосіб подолання складнощів у житті. Дитина менш схильна до наркотичних проблем, якщо міцно прив'язана до сім'ї, пов'язана з її цінностями, звичаями, якщо успішно виконує свою родинну роль, обов'язки, і її за це винагороджують. Коли дитина навчилась приймати правильні рішення в сім'ї, вона більш здатна на розумні рішення в інших життєвих ситуаціях у суспільстві.

8. Намагайтеся поповнювати запас знань щодо наркотиків та алкоголю і наслідки їх вживання більш точною, правдивою інформацією.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 26.06.2019 11:28
загрузка...