Тренер МФК "Прикарпаття": «Розраховую на наш прикарпатський дух»


Головний тренер івано-франківців Володимир Ковалюк розповів про завершальний етап підготовки "Прикарпаття" до весняної частини Першої ліги та поділився своїми очікуваннями від березневих матчів чемпіонату.

- "Прикарпаття" вперше проводило закордонний збір. Чим запам'ятався третій етап підготовки у Туреччині?

- Вважаю, що будь-який навчально-тренувальний збір йде на користь команді. А те, що ми вперше виїхали за кордон – для наших футболістів стало мотивацією. Тим паче, половина команди взагалі вперше летіла в літаку. Умови підготовки були комфортні: готель, харчування, футбольні поля - на узбережжі моря. Гравці з великим бажанням тренувалися і грали спаринги в Туреччині. В цілому, наша команда підготовлена десь на 80-85 відсотків. Сезон покаже... Бо є товариські ігри, а є офіційні. Найголовніше, щоб футболісти в офіційних матчах викладались так, як ми грали в тих контрольних матчах.

- Що можете сказати про спаринг-партнерів на турецькому зборі?

Мені сподобалися наші суперники. Ми зіграли два контрольні матчі з командами Вищої ліги Білорусі - мінським "Динамо" (0:0) і жодінським "Торпедо-БелАЗ" (0:1). Перемогли казахський "Каспій" з місцевої Першої ліги (3:1), а ще двома спаринг-партнерами були дві аматорські команди з Швейцарії і Норвегії. В цілому, вийшли досить хороші ігри. І ми бачили той потенціал, який нам буде потрібен вже на офіційні ігри весняної частини чемпіонату.

- І в Туреччині, і на Кубку міського голови, декілька гравців отримали пошкодження. Інші, навпаки, відновилися від травм. Яка зараз ситуація в "лазареті" команди?

- Футбол – це контактний вид спорту, і травми будуть завжди. Ніхто від них не застрахований. Зараз у нас в лазареті перебувають Барчук і Дербах, які десь, напевне, через 2-3 тижні будуть працювати у загальній групі. А Цюцюра, який хоче тренуватися і грати, поки не набрав оптимальної форми, думаю, він десь одну-дві гри пропустить. Але в цілому всі футболісти, які пройшли кілька повноцінних тренувальних зборів, рвуться в бій. У другому колі Першої ліги буде цікаво і важко - і для нас, і для інших команд, адже буде боротьба і за виживання, і за вихід у Прем'єр-лігу.

- Чи слідкували ви за трансферами в інших командах, які собі ставлять собі за мету – вихід в Прем'єр-лігу?

- Зрозуміло, що ми слідкуємо за усіма першоліговими суперниками. Зимове міжсезоння – це той період, де проходить найбільша селекція. Ті команди, які ставлять собі за мету вихід до УПЛ, вони вже підсилюються. Що стосується нашої команди, то відпустили чотирьох футболістів, щоб вони грали і мали більше ігрової практики. Взимку до нас повернувся лише Роман Кузьмин. Я переконаний, що нам потрібно брати не кількістю, а брати лише на ті позиції, які потребують підсилення.

Зрозуміло, що кожен тренер хоче мати дуже багато сильних гравців, але ми граємо тільки місцевими футболістами. І я вважаю, що на даний момент, у "Прикарпатті" зібрані найсильніші гравці з нашої області. Також у нас є перспективна молодь з команди U-19, ми за ними спостерігаємо, але поки цим хлопцям ще ранувато до рівня Першої ліги. Хоча, сподіваюся, що через півроку, через рік – хтось з них і підсилить склад нашої команди.

- Цієї суботи - перша офіційна гра в Ковалівці проти "Колоса", а за кілька днів, 27 березня, і перший домашній матч проти "Миколаєва". Ваші побажання вболівальникам Команди рідного краю

- Зрозуміло, що у нас завжди була підтримка нашої команди – це вболівальник. Тож хочеться запросити усіх, хто вболіває за прикарпатський футбол і за нашу команду, прийти на перший домашній матч "Прикарпаття" у 2019 році. Спершу ми поїдемо на виїзд, і незважаючи на те, що в "Колоса" амібітні завдання виходу в УПЛ, ми поїдемо до Ковалівки за турнірними очками.

Маємо розуміти, що перші матчі – це весняні ігри, і тут суперники класом не будуть відрізнятися, адже наші поля ще не готові до хорошого, технічного футболу. І я вважаю, якщо наша команда проявить той характер, а я завжди говорю про прикарпатський дух, то у нас є всі шанси поборотися за очки з "Колосом". А вже наступної середи "Миколаїв" треба обов'язково перемагати вдома. Тож ще раз запрошую усіх вболівальників 27 березня о 18-й годині на стадіон "Рух" підтримати "Прикарпаття"!

Прес-служба МФК Прикарпаття.