У Брошнів-Осаді освятили пам’ятний хрест

news-image: У Брошнів-Осаді освятили пам’ятний хрест
Сьогодні в Брошнів-Осаді урочисто освятили відреставрований пам’ятний Хрест, де радянська влада у 1947-1953 роках розпочала виселення людей.

Біля святині цієї неділі було велелюдно: зібралися представники місцевої влади, депутати, священнослужителі, творчі люди ОТГ, громадські активісти, та небайдужі мешканці селища, голова Угринівської ОТГ та очевидиця тих подій яка зараз проживає у м.Сколе Львівської обл. Отець-декан Володимир Майка та отець-капелан Іван Креховецький освятили пам’ятний Хрест та мармурову дошку із викарбуваними словами, що є посланням для майбутніх поколінь. Про це йдеться на сайті ОТГ.

Відтак голова Брошнів-Осадської ОТГ Назарій Іванів звернувся до присутніх із вітальним словом, наголосивши, що наш святий обов’язок перед родинами репресованих і Україною пам’ятати пережиті українським народом ті страшні часи сталінських репресій і переслідувань. Адже саме історична пам’ять є імунітетом проти підступних задумів окупанта.Короткий екскурс в історичне минуле України зробив учителі історії Ярослав Павляк. Також слово надали очевидцям Оресту Вівчаренку, Олегу Вівчаренку та Анні Міхняк які змогли поділитись пережитим.

Це місце, звідки розпочиналася дорога у Сибір, скроплене гіркими сльозами українців, яких переслідував репресивний сталінський режим. У 1992 році під керівництвом народного руху був встановлений пам’ятний Хрест та гранітний обеліск на спомин про тих незламних духом патріотів, яких так панічно боялася радянська влада. Саме тут розташовувався московсько-комуністичний пересильний табір міжобласного значення, звідки починалась терниста дорога у Сибір.

Пам’ятний хрест реконструювали за кошти бюджету Брошнів-Осадської ОТГ.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 11.08.2019 19:45
загрузка...