У Франківську патрулі полюватимуть на паліїів листя і сміття


У виконкомі відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника міського голови Миколи Вітенка. Говорили про актуальну проблему – спалювання сухої трави та листя.

Як повідомили на засіданні комісії, впродовж 2018 року виникло 340 пожеж, збільшилася кількість пожеж в екосистемах – 53. Причиною їх виникнення назвали спалювання сухої рослинності на подвір’ях та городніх масивах.

Як повідомив Керівник Управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів, Ігор Влізло, палії несуть кримінальну відповідальність за несанкціоноване спалювання рослин та караються штрафом.

«Пожежа на відкритій місцевості важко піддається ліквідації, а смог завдає шкоди оточуючим», - наголосив Влізло. Таким чином на комісії рекомендували головам сільських рад провести інформаційну кампанію щодо недопущення паління, ДП «Івано-Франківське лісове господарство» - створити достатні запаси матеріалів для гасіння, проводити моніторинг стану лісових масивів, привести в належний стан мотопомпи, збудувати пожежні водойми.

Також на території міськради будуть організовані спільні патрулі для контролю дотримання пожежної безпеки, а також групи – для проведення роз’яснювальної роботи.