У Франківську презентували одразу дві книги про українсько-російські відносини

news-image: У Франківську презентували одразу дві книги про українсько-російські відносини
У суботу, 16 березня у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери відбулась презентація книги Віктора Рога "Ієрархія національних пріоритетів» та праці Михайла Колодзінського "Воєнна доктрина українських націоналістів".

Організатор заходу, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук зазначає, що книга «Воєнна докторина» – це погляд відомого члена ОУН Михайла Колодзінського на розвиток військової справи та військової політики української держави, інформує Бліц-Інфо.

«Михайло Колодзінський - уродженець села Поточище, Городенківського району, військовий референт Організації українських націоналістів і генеральний комендант Карпатської січі, який загинув у боях на Закарпатті. Саме цими днями ми відзначаємо 80-річчя з дня проголошення Карпатської України. Тому до цієї дати і приурочили презентацію. Ця праця Колодзінського у 90-х роках була перевидана, але лише частина. Досліднику зі Львова під час роботи у архівах чисто випадково потрапила до рук частина надрукованих матеріалів «Військової доктрини» і у Віктора Рога виникла ідея перевидати це видання. Воно унікальним та містить багато доволі цікавих думок. До прикладу, Колодзінський впевнений, що Російська федерація має бути знищена, інакше вбуде постійно нести загрозу для української держави. Також він пише, що Україна має мати спільний кордон з Китаєм. У цій праці передбачається існування українських колоній на далекому сході», - зазначає Ярослав Коретчук.

За словами директора музею, упорядником «Воєнної докторини» виступив український історик Микола Посівнич та громадський діяч, видавець, журналіст і публіцист Віктор Рог. Прибути на презентацію зміг лише Рог, який також презентував прикарпатцям свою книгу "Ієрархія національних пріоритетів» - збірку з публіцистичних статей, спогадів, репортажів та інтерв’ю, які він написав з 1991  до 2018.

«Ієрархія національних пріоритетів» - це моя праця протягом останніх тридцяти років. А ідею видати таку збірку підкинув колега, журналіст Ростислав Мартинюк. Вважаю, що ця книжка значною мірою Франківська, бо видати її допоміг мій побратим, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. Також до неї ввійшли мої інтерв'ю журналістки Оксани Процюк, що виходили у газеті Галичина», - розповідає автор.

За словами Віктора Рога, ще у 90-ї він передбачив, що буде війна. Адже був впевнений, що Москва Україну без крові не відпустить. Ще тоді був впевнений, що українцям доведеться пролити кров і силою вибороти українську незалежність.

"Тоді багатьом здавалося, що я пишу щось не те. На жаль, я не помилився. Адже це було очевидним - в Україні активно діяла п’ята колона, тож рано чи пізно мала себе проявити. Я казав, що ворог не просто біля наших воріт, а вже готовий пробити серце. З мене сміялися. Але, на жаль, це підтвердилося. Сьогодні двері нашої батьківської хати вибиті чоботом московського окупанта. І він не піде з нашої хати, якщо не дати йому відсіч. 

Фактично, ця книжка сьогодні є підтвердженням того, що націоналісти маючи свій світогляд говорили правду. Зараз націоналізм став популярним, модним, стильним. Але чи має він глибину? Бо коли я бачу кругом чорно-білі прапори, чую гасло «Слава Україні!» з уст молоді, яка розмовляє російською, то це все здається фальшем. Ця книга значною мірою для молоді, аби вони зрозуміли, що таке український націоналізм. У ній є спогади про багатьох людей, зокрема, Зіновія Краснійського, Слави Стецько, Василя Кука та багатьох інших», - підкреслює Віктор Рог.

Депутат Івано-Франківської облради, свободівець Михайло Королик прийшов на презентацію як гість. Каже, книги за своїм змістом дуже цікаві і можуть дати багато відповідей на питання, що зараз хвилюють українців. Тож не міг пропустити такий захід.

«Дуже шаную і поважаю Віктора Рога, знаю його фактично половину свого життя. Віктор – знаний націоналіст, адже написав велику кількість праць і ми часто організували для них презентації в Івано-Франківській області. Сьогодні Віктор презентує одночасно дві потужні праці, які я вже собі придбав. Вже так трохи переглянув і можу сказати, що вони будуть цікаві не тільки націоналістам, пересічним українцям теж варто з ними ознайомитись. Ми дуже часто женемось за матеріальним, нарікаємо на брак грошей. Натомість мало приділяємо духовному розвитку. Книги Віктора Рога спрямовані саме на поповнення запасів інтелектуальних. Аби допомогти українцям знайти відповідь на найболючіші, найгостріші запитання щодо національної ідентичності», - впевнений Михайло Королик. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 16.03.2019 18:18