У Франківську вже п’ять років триває ремонт драмтеатру, бо бракує грошей

news-image: У Франківську вже п’ять років триває ремонт драмтеатру, бо бракує грошей
Під час засідання колегії управління культури ОДА підняли питання про необхідність капітального ремонту в Івано-Франківському драмтеатрі.

Зокрема, заступник директора Франківського драмтеатру Ігор Полатайко розповів про найбільші проблеми, які стосуються стану будівлі театру - протікання даху, необхідність облаштування нового світла і звуку, облаштування системи кондиціювання. За словами директора департаменту культури Володимира Федорака театр насправді потребує капітального ремонту і нового обладнання, але це обійдеться у дуже велику суму.

Варто нагадати, що наприкінці березня 2013 року Івано-Франківський драмтеатр вже закривали на ремонт. Для цього виділили понад 15 мільйонів гривень. Тоді Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА за результатами тендеру уклав угоду з ТОВ «Житлобуд – І» на суму 13,03 млн грн. Спочатку планувалося, що ремонт завершиться в жовтні 2013 року, втім з часом стало зрозуміло, що роботи не встигнуть завершити ні до 1 листопада, ні до 1 грудня. Врешті заявили, що завершити реконструкцію мають до кінця 2015 року. За ці кошти в драмтеатрі повинні були облаштувати індивідуальну газову дахову котельню з заміною системи опалення, вентиляції, кондиціонування повітря; реконструювати системи водопостачання і каналізації, електропостачання; відремонтувати дерев’яний дах; здійснити благоустрій території – облаштувати автостоянки, зовнішні сходи, наново перекласти гранітні плити. Окрім того в глядацькій залі ковролін мали замінити на акустичні плити, а світильники відновити и відчистити. Втім, через затримки з фінансуванням роботи постійно затримувалися.

Як пояснив у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо заступник начальника відділу реалізації державної політики у будівельній галузі та здійснення технічного нагляду УКБ обласної державної адміністрації Ігор Лукач, роботи по тендеру досі тривають і ще залишилося 1,7 мільйона з виділеної суми.

«Загальну вартість реконструкції розділили на дві черги, але за згодою з адміністрацією ми виконували невідкладні роботи з обох черг. Робили частинами, бо грошей не вистачало. Наприклад, у 2013 році заміна даху коштувала мільйон, адже він потребує серйозної реконструкції.  

Зробили все, щоб не текло, адже якби тоді ремонтували дах, то нічого всередині не зробили б. А ми здали малу камерну сцену, зробили ремонт, ввели в експлуатацію дахову котельню, зробили підйомник для людей з обмеженнями, санвузли… Що ж стосується даху, то зараз навіть не можу точно сказати скільки це буде коштувати, потрібно, щоб підрядник проводив розрахунки», - каже чиновник.

Втім, дах це не єдина проблема, яка потребує вирішення у найближчому майбутньому. Зокрема, за словами Ігоря Лукача необхідно зробити систему тепло і холодопостачання у великому залі, адже влітку глядачам немає чим дихати, а взимку мерзнуть. Проте тут знову постає питання фінансування.

«Все залежить від того, скільки буде грошей. Щоб закінчити роботи з холодо- і теплопостачання в залі треба близько 4 мільйонів. Ми можемо розпочати роботи за тих 1,7 мільйона які залишились, але далі потрібно буде розірвати угоду з цією фірмою, дочекатися фінансування і оголосити тендер знову. Це затягнеться надовго»- пояснює заступник.

Варто зауважити, що реставрації потребує і саме облицювання театру. Ігор Лукач каже, що облицювання та панно мали б очистити, але тут виникла проблема бо облицювальна плитка подекуди відпадає. Тож наразі питання відкрите. Чиновник пояснює, що керівництво театру хотіло б зробити його сучасним і красивим, втім потрібна дуже велика сума, а коштів для цього ні в самого театру, ні в області немає.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 25.04.2019 06:10