У Калуші відновлять та добудують міську ратушу


У Калуші взяли за відновлення міської ратуші, яка має статус пам’ятки культури місцевого значення.

Про це повідомляє управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради, пише "Бліц-Інфо".

Як зазначається, ТОВ «ЗЕЛЕМІНЬ» веде передпроектні роботи об’єкту «Реставрація та часткове відтворення пам'ятки архітектури місцевого значення "Ратуші" (охоронний №590 початок ХХст.) з добудовою адміністративного корпусу на вул. Костельній, 5 в м. Калуш Івано-Франківської області».

Калуська ратуша— приміщення, де засідав магістрат міста Калуша, що в Івано-Франківській області. Розташована в кінці вулиці Костельна на розі з вулицею Шевченка, єдина частково вціліла будівля з лівого (непарного) боку.

Побудована ратуша на початку XX ст. Це була невелика споруда з оригінальною кутовою вежею, на верху якої містився годинник з циферблатами на чотири боки.

За радянських часів розміщувались адміністративні установи, а управління сільського господарства райвиконкому — і в роки незалежності до практичного руйнування будівлі під приводом реконструкції за часів мера Романа Сушка.

Нині від ратуші залишилися тільки частина фасаду й вежа з годинником. Табличка на вцілілій стіні промовляє: «Охороняється державою, пошкодження карається законом».

Близько 8:00 23 липня 2013 року Калуська ратуша згоріла.