У Калуші вирубають 8 гектарів лісу через шкідника

news-image: У Калуші вирубають 8 гектарів лісу через шкідника
У сосновому лісі мікрорайону Підгірки вирубають 8 гектарів соснового лісу та насадять 40 тисяч саджанців.

Про це йдеться на сайті Калуської міськради. Як зазначається, 15 січня під час наради головний лісничий ДП «Калуський лісгосп» Володимир Павлишин доповів про сучасний стан лісу та необхідність проведення суцільної рубки соснового лісу, яка здійснюється відповідно до висновку Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Івано-Франківськлісозахист» про втрату біологічної стійкості обстежених насаджень сосни в мікрорайоні Підгірки внаслідок дії стовбурових шкідників і хвороб лісу та рекомендації провести суцільні санітарні рубки з урахуванням вимог п.28 Санітарних правил в лісах України (постанова КМУ від 26.10.2016 року №756).

З метою відновлення на окремих ділянках лісу належного санітарного стану, посилення біологічної стійкості в лісах ДП «Калуський лісгосп», недопущення розповсюдження хвороб, стовбурових шкідників та втрати технічної якості деревини протягом січня-березня 2020 року будуть продовжуватись суцільні санітарні рубки.

Площа соснового лісу, яка підлягає суцільній санітарній рубці становить орієнтовно 8 га. Станом на 15.01.2020 року проведено рубку на площі 3,3 га.

Також було наголошено на необхідності спалювання порубкових залишків, як одному із ефективних методів боротьби з верхівковим короїдом, оскільки цей шкідник селиться у порубкових залишках, де розмножується і виходить назовні заселяючись на найкращі, найвищі дерева, а вже звідти переселяється на інші.

Після завершення суцільної санітарної рубки, проведення підготовчих робіт під посадку, ДП «Калуський лісгосп» планує провести заліснення даної ділянки листяними породами дерев, орієнтовною кількістю 40 тис. саджанців.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 17.01.2020 09:30
загрузка...