У Крилосі відзначили 25-річчя з часу заснування Музею історії Галича

news-image: У Крилосі відзначили 25-річчя з часу заснування Музею історії Галича
З нагоди ювілею в музеї провели ремонтні роботи, а в сам день свята його освятили.

У середу, 4 грудня, коли наша Церква відзначала одне з найбільших свят в році – Введення в храм Пресвятої Богородиці, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин молився Божественну Літургію в княжому граді Крилосі. Сюди Митрополит завітав з нагоди відзначення 25-річчя з часу заснування Музею історії Галича, йдеться на сайті Архієпархії.

На княжій землі Архієрея радо вітали діти парафії та місцеве духовенство. Увійшовши до храму Успіння Матері Божої, Митрополит Володимир звершив Ахієрейську Божественну Літургію в часі якої звернувся до присутніх з повчальною проповіддю.

У своєму слові Владика роздумував над подією свята Введення в храм Пресвятої Богородиці. За його словами, цього дня вже почало сповнюватися діло Божого відкуплення, адже єрусалимський храм в тому часі хоч і був відновлений, залишався без свого осердя – Кивоту Завіту.

«Саме Пресвята Богородиця, яка згідно Божого задуму, мала стати тим новим Кивотом, в якому замешкає Божий Син Ісус Христос, сьогодні входить у те Святая Святих, щоби розпочати діло Господнього відкуплення цілого людства», - пояснив проповідник.

Після спільної молитви, всі перейшли в приміщення відновленого музею історії Галича, який розташований на території Національного заповідника «Давній Галич» у приміщенні колишніх Митрополичих палат у с. Крилос. Поруч із музеєм знаходиться фундамент Успенського собору – головний храм княжого Галича, який свого часу був взірцем архітектури Галичини.

Основу експозиції музею складають зразки історико-культурної спадщини, археологічні та архітектурні знахідки, які засвідчують про багате історичне минуле краю.

Привітати керівника та колектив працівників музею із ювілеєм закладу та ознайомитися із оновленими виставковими експонатами сьогодні окрім Митрополита Володимира, завітали також представники обласної та районної влади, зокрема, заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів і заступник голови обласної ради Сергій Басараб, представники духовенства краю та громада села.

«Представлені музейні знахідки свідчать про велич та могутність Галицького князівства, які самовіддано боронили край від ворогів, - зазначив під час виступу перед присутніми Віталій Федорів. – Переконаний, що історію треба вивчати і знати, щоб будувати сучасне і майбутнє держави, адже пам’ять про історичне минуле нашого краю дає надію на світле майбутнє, віру у перемогу».

Від імені голови обласної державної адміністрації Дениса Шмигаля Віталій Федорів привітав директора музею Володимира Костишина та весь колектив закладу зі святом та відзначив успішне оновлення приміщення та експозиції.

Разом із Сергієм Басарабом управлінець вручив почесні грамоти та відзнаки працівникам, побажав плідної роботи задля збереження історичної пам’яті Галицького князівства.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 06.12.2019 10:03
загрузка...