У лісі неподалік Франківська видовбують шестиметровий човен-репетицію

news-image: У лісі неподалік Франківська видовбують шестиметровий човен-репетицію
Сьогодні, 13 березня в лісі поблизу села Єзуполя, що на Тисмениччині, продовжують реконструювати шестиметровий човен-довбанку.

Реконструкція човна - своєрідна репетиція перед будівництвом повномасштабного "Старосільського моноксила", інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Співучасник проекту Назар Морозко розповідає, що човен роблять на базі того, якого знайшли в 2015 році у селі Старосілля, що на Волині.

"Це якби довбанка-репетиція, бо цей човен вдвічі менший, ніж той, дванадцятиметровий на Волині. Тут ми ще будемо декілька днів. Наступний крок - розводити борта і нашивати три ряди дошок, щоб це був повноціннтй корабель",- ділиться реконструктор.

Ентузіасти також додають, що будівництво човна проводиться середньовічними методами за допомогою попередньо виготовлених інструментів за археологічними зразками.

Зокрема, Морозко додав, що з 10 квітня цей та ще один вже готовий човен планують "пустити" на міське озеро Франкіська.

Проект "Середньовічня коребельна" реалізується на базі БО "Благодійного Фонду "Дороги Предків". Окрім франківських ентузіастів сьогодні до ініціативи доєднався львівський військово-історичний клуб «Чорна Галич».

Читайте Бліц-Інфо в FacebookTelegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 13.03.2019 11:56