У Надвірні вшанувала пам’ять “Небесної Сотні”

news-image: У Надвірні вшанувала пам’ять “Небесної Сотні”
Громадська організація «Воля» організувала у Надвірній віче-реквієм пам’яті «Небесної Сотні», на якому вшанували подвиг людей, які поміж 1 грудня та 28 лютого поклали свої життя, захищаючи Україну від диктатури.

На центральній площі міста — майдані Шевченка — встановили фотографії з іменами людей, які загинули, обороняючи Майдан.  На великому екрані відображались їхні портрети, «за кадром» промовлялись імена вояків «Небесної Сотні». Згадали кожного особисто, розказали про життя, надії та сподівання цих людей, їхню участь у Майдані і про те, як це життя обірвала смерть, у кожному випадку — трагічна та сумна.

Український Славень виконали під акомпанемент гри на трубі у спогад про музиканта з Харкова, який у час найтяжчого штурму Майдану безперервно виконував українські пісні, Гімн України, у такий спосіб підтримуючи захисників Майдану. 
Духовенство міста провели молебень за душі «майданівців» з «Небесної Сотні».

— Активісти ГО «Воля» та ковалі Надвірної створили коване Дерево Пам’яті Небесної Сотні, яке вперше виставили на площі міста. Холодний метал зображає дерево з якого опало листя, що символізує обгорілі каштани Києва, які більше ніколи не заквітнуть, адже спалені чорним вогнем.  Це дерево уособлює тих українців, які вже ніколи не встануть на ноги, поглинуті «вогнем» протистояння. Довкола цього символу надвірнянці викладали свічки та лампадки, запалені для загиблих. Дерево Пам’яті буде встановлене у Надвірній як нагадування і символ тої відчайдушної і жорстокої боротьби, в якій народилась «Небесна Сотня», — зазначив у коментарі «Вікнам» Роман Малиновський.

Для віче пам’яті активісти також виготовили прапори “Небесної Сотні”, які розмістили поряд з українським стягом та революційним двоколором ОУН.

 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 06.03.2014 09:59
загрузка...