У польських архівах досліджуватимуть, як виглядав франківський палац Потоцьких

news-image: У польських архівах досліджуватимуть, як виглядав франківський палац Потоцьких
У п'ятницю, 22 березня в Івано-Франківську підписали меморандум про співпрацю між КП "Простір інноваційних креацій "Палац" та Центром польської культури та європейського діалогу.

За словами директора комунального підприємства "Простір інновацій креації "Палац"" Володимира Гайдара, наразі підприємство почало формувати коло партнерів. Першим з них став Центр польської культури та європейського діалогу, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

"Ми тішимось, що починаємо з міжнародної співпраці, адже розуміємо, що маємо дуже знаковий об'єкт для Івано-Франківська, який поєднує в собі різні історичні, культурні епохи. Ми відчуваємо відповідальність за те, що це наша спільна історія з такими країнами як Польща, Австрія", - зауважив Гайдар.

Формуватимуть коло партнерів у першу чергу з тих держав, які історично були причепні до нашого міста.

"Меморандумом ми декларуємо намір про співпрацю у сфері мистецтва, науки та бізнесу, адже ми плануємо саме у них напрямках розвивати комплекс. Співпраця стосуватиметься історичних даних. Зокрема, центр польської культури сприятиме у доступі до польських архівів, для того, щоб ми мати достатньо інформації з польського періоду, а це період застування міста та палацу. Адже ми не маємо стовідсоткових даних, як виглядав палац", - акцентує чиновник.

Директор центру польської культури Марія Осідач зауважує, що вони готуються до активної співпраці. 

"Ми будемо старатись спільно "відкривати двері", аби зібрати максимальну кількість матеріалів щодо історії та спадщини палацу Потоцьких. Надіємось, що ми спільно організовуватимемо проекти, аби спільно розвивати палац та зробити у ньому своєрідний культурний центр", - зазначає Осідач.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 22.03.2019 12:14