У середмісті Франківська містян перевіряють на ВІЛ

news-image: У середмісті Франківська містян перевіряють на ВІЛ
У п’ятницю, 17 травня, на Вічевому майдані стартувала акція до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу «Не дай СНІДу шанс».

Таким чином у Франківську не лише вирішили вшанувати пам`ять людей, які померли від СНІД, але й привернути увагу суспільства та представників влади до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні та області зокрема, нагадати, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смертей ще десятків тисяч людей, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

У центрі міста розгорнули мобільну амбулаторію, де всі охочі зможуть безкоштовно пройти тестування на ВІЛ за допомогою експрес-тестів. Швидкий тест робиться через забір крові з пальця, результат можна дізнатись за 10 хвилин.

Загалом сьогодні зможуть перевіритись 50 франківців.

«Тест на атитіла показує ВІЛ після трьох місяців після інфікування. Такі тести потрібно проходити для того, аби знати свій ВІЛ-статус, знати про стан свого здоров’я. У разі позитивного результату ми направляємо у центр СНІДУ, де робиться розширений діагноз», - зауважує соціальний працівник благодійного фонду «Реабілітаційний центр наркозалежних Захід Шанс» Юлія Князюк.

За її словами, роблять тести не тільки молодь, а й старші люди.

Франківець Станіслав Онищук розповідає, що про акцію дізнався випадково з інтернету, а оскільки працює неподалік вирішив обов’язково прийти та перевіритись на СНІД.

Заплановано, що амбулаторія працюватиме до 15 години.

Окрім того, соціальні працівники розповідають франківцям про шляхи передачі ВІЛ, симптоми та куди звернутись у разі підозри чи у випадку ризикованої ситуації, яка могла призвести до зараження. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 17.05.2019 14:44
загрузка...