Убитий за мову: У Франківську вийшли на пікет під управління МВС

news-image: Убитий за мову: У Франківську вийшли на пікет під управління МВС
Кваліфікувати вбивство проукраїнського активіста, волонтера Артема Мирошниченка як злочин на ґрунті мовної та національної ворожнечі та справедливо покарати його вбивць. З такими вимогами під стіни обласного управління МВС сьогодні вийшли націоналісти в Івано-Франківську.

Як зауважує голова обласного осередку ВО «Свобода», депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Королик, поліція спочатку інкримінувала підозрюваному хуліганство, тепер перекваліфікувала як умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть.

«Але рідні Артема вважають, що його побили за його проукраїнську позицію, за те, що завжди говорив українською. Убитий за те, що розмовляв рідною мовою на рідній землі. Тому ми вважаємо, що вбивство мають кваліфікувати як злочин на ґрунті мовної та національної ворожнечі. А вбивці мають понести справедливе покарання. Аби такі випадки ніколи не повторилися»,  - впевнений свободівець.

Королик зауважив, що сьогодні такі акції проходять також і в Києві та під будівлями управлінь МВС у інших областях.

«Ми готові виходити на такі акції, доки нас не почують. Якщо українці сьогодні це пропустять, то завтра це знову може повторитися. Нашу рідну мову роками знищували й хочуть знищити далі. Дуже прикро, що в такий важкий для країни момент представник монобільшості в парламенті подає законопроєкт про скасування мовного закону», - каже Михайло Королик.

Слід зазначити, під час акції до протестувальників вийшов заступник очільника обласної поліції Ігор Максимів, який зазначив, що на Прикарпатті конфліктів на мовному ґрунті не було. Також не може сказати про кваліфікацію справи, адже цим займаються правоохоронці Донецької області. Втім, запевнив, що вимоги протестувальників передадуть "вище".

Нагадуємо, двоє підлітків-спортсменів у Бахмуті жорстоко побили Мирошниченка за те, що спілкувався українською мовою. Артем впав у кому на тиждень і 6 грудня помер.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 11.12.2019 19:41
загрузка...