Учні музшкіл Прикарпаття найчастіше обирають скрипку, фортепіано, цимбали та бандуру


Найпопулярнішими інструментами в учнів музичних шкіл Прикрапаття є скрипка, фортепіано, цимбали та бандура.

Нещодавно в Івано-Франківську відбувся конкурс виконавської майстерності серед учнів музичних та мистецьких шкіл. 

"Такі мистецькі змагання в області проводять вже 19 років.--розповідає Тамара Присяжнюк, провідна методистка навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття. -  Спочатку конкурсанти беруть участь у відбіркових турах на рівні своїх шкіл. Згодом діти й підлітки демонструють свої таланти у музичних навчальних закладах Коломиї, Калуша та Івано-Франківська. Цьогоріч у відбіркових турах взяли участь понад 800 учнів. Заключний етап для близько 400 переможців двох турів віком від 6 до 15 років відбувся в обласному центрі. Діти грали діти на 20 музичних інструментах”.

Найпопулярнішими серед юних музикантів Івано-Франківщини зараз є скрипка, фортепіано, цимбали, бандура та духові інструменти. Також грали на віолончелях, баянах, акордеонах. Кожен учасник чи учениця конкурсу виконували 2-3 складні твори у відповідності до віку. 

Переможців конкурсу було понад 150 у різних вікових категоріях, їх нагородили дипломами. Прикметно, що навчання у музичних школах Івано-Франківщини платне. За місяць батьки платять в середньому від 60 до 200 гривень. Розмір оплати у кожній школі — різний. Найдешевшим є навчання на духових інструментах, а найдорожчим—на фортепіано. Загалом у 51 дитячій музичній школі Івано-Франківщини навчається 12 тисяч осіб.

Автор: Сабіна Ружицька, для Експрес