Україна розірвала ще одну угоду з СНД


Україна вийшла з угоди в рамках СНД, яка була спрямована на зміцнення і розвиток співпраці між державами Співдружності у галузі стандартизації озброєння і військової техніки.

Відповідне рішення прийняв український уряд, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

“Сьогодні, 17 квітня, Кабінет міністрів України підтримав ініціативу Мінекономрозвитку та припинив для України дію угоди, спрямованої на зміцнення і розвиток співпраці між державами СНД у галузі стандартизації озброєння і військової техніки”, – йдеться у повідомленні.

Як наголосив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, у Мінекономрозвитку провели аналіз та дійшли висновку, що угода не має практичної реалізації в Україні, оскільки стандартизує озброєння під ГОСТи. За його словами, в Україні ж радянські ГОСТи ліквідовані на 90%, і їх замінюють європейські стандарти.

“А ще у Конституції закріплений стратегічний курс до НАТО. Тож будемо проводити стандартизацію озброєння та військової техніки відповідно до цього курсу”, – додав він.

Відповідно до рішення уряду України, Міністерство закордонних справ України у встановленому порядку повідомить Виконавчому комітету СНД про припинення для України дії угоди та протоколу.