Українська короткометражка потрапила до конкурсної програми Каннського кінофестивалю

news-image: Українська короткометражка потрапила до конкурсної програми Каннського кінофестивалю
Короткометражний фільм "Анна", події якого розгортаються на Донбасі, увійшов до конкурсної програми Каннського кінофестивалю. Стрічка є спільним виробництвом України, Ізраїлю та Великої Британії. Зняв її ізраїльський режисер Декель Беренсон.

Головна роль у фільмі дісталась українській акторці Світлані Барандич. Її героїня – мати-одиначка. Війна на сході, стара квартира, робота на м'ясопереробному комбінаті – нічого з цього не вкладається у концепцію особистого щастя жінки. По радіо вона почула про вечірку, яку влаштовують для американців, які подорожують у пошуках кохання. Тож і собі вирішила спробувати закохатись та знову стати щасливою, розповіли у  Державному агентстві України з питань кіно

Стрічку повністю знімали в Україні, відтак й українська теж стала основною мовою короткометражки. 

"Вперше я відвідав Україну в 2012 році, подорожуючи Європою. Для мене це був важливий особистий крок, оскільки моя бабуся народилася в Хусті – українському прикордонному містечку. На її очах Україна з іншими країнами Східної Європи потрапила до складу СРСР, а згодом здобула незалежність, яка тепер знову під загрозою. Я був у захваті від суміші східних і західних традицій та від людей в Україні", – зазначив режисер фільму. 

До конкурсної програми короткометражок увійшли загалом 11 робіт – 9 художніх, одна документальна і одна анімація. Серед них французько-албанський фільм "Фургон", французька документалка "Стрибок", аргентинська стрічка "Сієста", французька анімація "А потім ведмідь". 

Переможця у цій номінації визначать 25 квітня. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 24.04.2019 16:35
загрузка...