Ультиматум мера Калуша: або підписання меморандуму, або безкоштовна медицина закінчиться


Сьогодні на сесії Калуської міської ради депутати розглянули питання безкоштовної медицини у місті Калуші та Калуському районі. Напередодні районна рада провела засідання позачергової сесії, на якій відмінила своє рішення від 17 жовтня 2013 року.

А тому міський голова Ігор Насалик поставив чітко питання: або селищна і сільські ради підписують Меморандум про співпрацю між міською радою, або для мешканців тих населених пунктів, де сільські ради не підпишуть такий Меморандум, безкоштовна медицина закінчиться.

— На якій основі я маю фінансувати безкоштовну медицину для району? Немає жодної. Тільки дві сільські ради уклали угоду про співпрацю. Це Новицька і Кропивницька. Тому для співпраці між селами і містом має бути юридична база. Це Меморандум про співпрацю. Якщо деякі сільські ради не бажають підписувати цей договір, значить, вони мають власні ресурси для фінансування медицини, — заявив міський голова Калуша Ігор Насалик.

Головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук зазначив:

— Колектив медпрацівників ніколи не ділив людей на міських і сільських мешканців. Тому така новація в першу чергу відіб’ється на медичних працівниках. Ми станемо заручниками у цій ситуації.

Голові Калуської РДА Василю Петріву дозволили виступити на сесії міської ради як депутату обласної ради, який обраний жителями Калуша.

— Питання безкоштовної медицини ніяк не пов’язане з тим, чи підписали сільські голови цей меморандум, чи ні. Ніколи наші мешканці не сприймуть ту реформу, яку їм насаджують зверху. Зараз почали ставити ультиматуми, яких не сприймає район. Вважаю, що вам законодавство не дозволить, щоб ви мешканців з міста і сіл ставили у неоднакове становище, — апелював голова РДА Василь Петрів.

Із сільських голів виступив Голинський сільський голова Віктор Ляхович, який підкреслив, що не потрібно шукати конфлікти, а потрібно їх вирішувати.

Однак міська рада підтримала свого керманича. Тож, сільські ради мають 5 днів на те, щоб підписати Меморандум про співпрацю із Калуською міською радою, — повідомили ”Вікнам” у прес-службі Калуської РДА.

Нагадаємо, учора депутати районної ради відкликали своє резонансне звернення до уряду та парламенту, у якому просили не проводити і не фінансувати адміністративно-територіальну реформу.