В Івано-Франківську активісти закликали допомогти невиліковно хворим

news-image: В Івано-Франківську активісти закликали допомогти невиліковно хворим
У Всесвітній день паліативної допомоги в центрі Івано-Франківська відбулися велопробіг і флеш-моб, під час яких волонтери розповідали перехожим про хоспісну та паліативну опіку і збирали кощти для хворих. Акцію організували Івано-Франківський хоспіс (з вересня – обласний клінічний центр паліативної допомоги) та благодійний фонд допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза».

Як інформує радіо Свобода, першим на велосипеді проїхав Вічевим майданом капелан хоспісу отець Ярослав Рохман. а потім молоді волонтери їздили «стометрівкою», до Ратуші, закликаючи долучитися до благодійної акції. Інші волонтери продавали або роздавали троянди, які благодійно надали продавці квітів, і збирали пожертви у скриньки.

За словами головного лікаря обласного паліативного центру Ірини Слугоцької, перехожі не надто активні, але тому і проводять різні акції, щоб «розворушити людей, зробити небайдужими».  

Водночас роздавали листівки і буклети про діяльність івано-франківського хоспісу, який був створений другим в Україні після львівського, про проблеми паліативної опіки і забезпечення гідного відходу людини в інший світ. Ці матеріали видані за фінансової допомоги міжнародного фонду «Відродження».

В Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника пройшла фотовиставка-аукціон для збору коштів на хоспіс. Були також представлені картини пацієнтів цього лікувального закладу. Пройдуть такі виставки і в інших вишах.

Навесні в Івано-Франківську відбувся телемарафон, під час якого ініціатори зібрали понад мільйон гривень на створення першого в Україні дитячого хоспісного відділення в Надвірній. Як повідомила керівник відділення Галина Кузнецова, уже завершений ремонт першого поверху, розпочинаються роботи на другому, а відкрити відділення планують у листопаді.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 13.10.2013 16:15
загрузка...