В Івано-Франківську презентували книжку про економічний націоналізм

news-image: В Івано-Франківську презентували книжку про економічний націоналізм
У вівторок, 21 травня в Івано-Франківську відбулася презентація книги «Економічний націоналізм та соціальна справедливість».

Модерував захід Юрій Сиротюк, народний депутат VІІ скликання від ВО «Свобода», директор Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», автор численних публікацій у сфері геополітики та безпекових питань.

За словами Сиротюка, книга стала напрацюванням VІ Бандерівських читань, які пройшли у Києві минулої зими за участі сотні доповідачів. До збірки відібрали найцікавіші наукові статті провідних вчених та дослідників економічного націоналізму, аналіз світового досвіду, рецепти всебічних, структурних соціально-економічних реформ в Україні.

«В Україні намагаються створити ілюзію, що є лише два економічні полюси: державний соціалізм та ультра лібералізм. Світовий досвід свідчить, що провідні країни світу давно відмовилися або активно відмовляється від цих економічних крайнощів та обирають шлях економічного націоналізму. Саме цей шлях забезпечує успіх економічного прориву країн, що розвиваються, та закріплює економічне панування провідних країн», - зазначив організатор щорічної міжнародної конференції «Бандерівські читання» Юрій Сиротюк.

Як приклад директор центру «УССД» розповів франківцям про десятьох реальних націоналістів–лідерів, які змогли здійснити економічний прорив у своїх країнах.

“США Дональда Трампа, Японія Шіндзо Абе, Індія Нарендра Моді, Бразилія Жаїра Болсонару успішно реалізовують політику економічного націоналізму. Завдяки цій політиці до азійських тигрів увірвалася Південна Корея, виборсалися з прірви у середині XX століття Португалія та Греція, повернула міць Франція. Зрештою африканська Руанда після геноциду і розрухи стала однією з найуспішніших країн Африки. Ба більше лише економічний націоналізм дозволяє здійснити прорив для країн, що розвиваються і закріпити лідерство для передових країн. То чому українцям кажуть, що це не спрацює? Що націоналізм застарів? Чому націоналісти 25 років незалежності знаходяться в опозиції? І всі роки нам говорять, що проводять реформи. Тому українцям не варто боятися націоналізму та націоналістів, а нарешті змінити цю стару політичну систему”, – наголошує Юрій Сиротюк.

Окремим блоком у книзі представлене практичне втілення засад економічного націоналізму – досвід міських голів – націоналістів Івано-Франківська, Тернополя та Хмельницького.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зауважив, що книга буде цікава не тільки науковцям, а й пересічним читачам. 

"У книзі зібрано багато цікавих матеріалів. До прикладу, як вже нас поінформував Юрко Сиротюк, є матеріал про лідерів, які вивели свої країни на економічну і соціальну справедливість. І вони вважають себе націоналістами і не соромляться цього. Я думаю, читачі зможуть відчути силу тих людей і політичних команд про яких йдеться в книзі. Можливо, навіть змінити свою думку про націоналізм як ідеологію загалом. Бо ці праці нам показують, що націоналізм - це не минуле, а шлях України до розвитку”, – зазначив Марцінків.

У книгу також увійшли найкращі роботи міжнародного конкурсу для молодих науковців на тему «Економічний націоналізм як формула українського прориву», в яких розкрито питання інвестиційної політики, розвитку малого та середнього підприємництва, міграції трудових ресурсів, національних економічних інтересів.

Присутній на презентації Ярослав Коретчук, історик, директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери наголосив на важливості таких наукових конференцій як "Бандерівські читання".

"З здобуттям України незалежності ідеї націоналізму не вмерли, вони актуальні й у сьогоденні. І не тільки в прояві буття українського народу, а й у соціальній, економічній сфері. Але українці здебільшого націоналізм асоціюють з визвольною боротьбою. А економічний націоналізм - це захист національних інтересів у галузі економіки, яку роль повинна віддігравати Україна на міжнародній арені та інше. І ці питання теж дуже важливі", - зауважив Ярослав Коретчук.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 21.05.2019 20:50