В Івано-Франківську провели шаховий турнір, присвячений до 100-річчя ЗУНР

news-image: В Івано-Франківську провели шаховий турнір, присвячений до 100-річчя ЗУНР
Сьогодні, 4 листопада в Івано-Франківську пройшов шаховий турнір, присвячений до 100-річчя утворення ЗУНР.

У змаганні, що вже вдруге проводиться у приміщенні дитячого шахового клубу "Дебют", цьогоріч взяли участь 44 шахісти.

Як розповіла кореспондентці Бліц-Інфо одна із організаторів заходу, головний суддя Наталя Палагіцька, більшість учасників із Івано-Франківщини, втім є й гості із інших областей та столиці. Вік шахістів теж різниться - наймолодшому лише шість, а найстаршому вже 78 років.

Треба зауважити, серед шахістів є як і професіонали, так і новачки. Втім, за словами Палагіцької, змагання не можна назвати аматорськими, адже вісім учасників - кандидати в майстри спорту.

"Також є "першорозрядники", які вже близькі до виконання норми кандидата в майстри спорту. Загалом, учасники сильні, тож гра цікава. Діти від дорослих не відстають, а деякі й обходять. Сьогодні серед найсильніших саме діти", - каже організаторка.

Відтак, за підсумками 9 турів та найбільшої кількості набраних очок перемогу здобув 13 -річний Богдан Лозинський з Надвірнянського району. До слова, Богдан переміг у цьому турнірі і минулого року. Тато хлопця Дмитро Лозинський такому результату радіє. Каже, займатись шахами син почав доволі пізно, втім не відстає від інших.

"Богданові було 9, як почав грати в шахи, то його й шестирічки обігрували. Але за два роки він добряче підтягнувся і тепер бере призові місця. Вже їздили й на Всеукраїнський турнір. Біда лиш в тому, що в нас в районі нема кому його вчити, нема жодного клубу. Ми так втратили два роки, шукали, де його віддати, бо він навчився сам грати шахи, на телефоні. Зараз Богдан має уроки по Скайпу, а в різних змаганнях бере участь фактично щотижня, самі знаходимо різні турніри і беремо участь. Добре, що влаштовують такі змагання, бо це для дитини добра мотивація", - впевнений батько юного шахіста.

Слід зазначити, співорганізаторами заходу, як і тогоріч виступив прикарпатський осередок ВО "Свобода". Його очільник, депутат Івано-Франківської облради Михайло Королик впевнений, що шахові турніри не тільки спонукають дитину до перемог, а й допоможуть їй у майбутньому. Адже, як відомо, гра в шахи розвиває логічне мислення, та й загалом - позитивно впливає на інтелектуальні здібності. 

"Хоч ми, звичайно, підтримуємо різні види спорту. Втім, я сам колись займався шахами, тому ця гра для мене особливо близька. Приємно було, що в турнірі брали участь люди такого різного віку. Важливо, що приурочили турнір до 100-та річниця з утворення ЗУНР, бо це справді велика дата для кожного українця. Адже сто років тому наші предки зробили все, аби українська нація мала майбутнє. Переконаний, що саме завдяки їм має сучасну, незалежну Україну. А саме завдяки інтелектулам українська держава має велике майбутнє",- впевнений Королик. 

Відтак, найкращих відзначили грамотами та грошовим заохоченням.

До слова, ще один шаховий турнір сьогодні пройшов у Долині.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 04.11.2018 20:12