В Івано-Франківську відбулася проща до Архікатедрального і Митрополичого собору

news-image: В Івано-Франківську відбулася проща до Архікатедрального і Митрополичого собору
Сьогодні, 13 грудня, наша Церква відзначає пам’ять св. апостола Андрія Первозванного. В цей день, 8 років тому, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав підніс Івано-Франківську єпархію до гідності Архієпархії та Митрополії і ввів на престол її першого митрополита — владику Володимира Війтишина.

З цієї нагоди відбулася проща до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового. Щорічно вона відбувається на честь Блаженних новомучеників Івано-Франківських Івана Слезюка, Симеона Лукача та Григорія Хомишина. В цьому році проща відбулася з нагоди 30-ліття легалізації УГКЦ.

Кілька тисяч прочан з Івано-Франківська та області зібралися в головній святині Прикарпаття, щоби спільно подякувати Богу за прожитий рік, який завершується, а також просити благословення для своїх сімей, а головне – для Батьківщини нашої України.

Очолив спільне моління Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Разом із ним молилися також Преосвященний Владика Йосафат Мощич – Єпарх Чернівецький та численне духовенство з різних куточків Прикарпаття.

В часі Божественної Літургії Канцлер Курії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ протоієрей Віталій Федун зачитав Пастирський лист Митрополита Володимира до вірних Івано-Франківської Митрополії.

«Нехай свідчення віри наших ісповідників віри, наших рідних і близьких стане запрошенням для того, щоб їх наслідувати. Нехай святість буде прагненням для всіх нас, дорогі брати і сестри, і на цьому шляху нехай нас супроводжує Пресвята Богородиця», - йдеться в листі.

Після спільної молитви за активне душпастирське служіння та з нагоди 30-ліття легалізації УГКЦ Митрополит Володимир нагородив ревних священників нагородами: золотими хрестами, золотими хрестами з прикрасами та набедрениками.

Окрім того, Владика Володимир закликав до молитви за Главу нашої Церкви Блаженнішого Святослава. Всі вірні в храм помолилися «Отче наш» та «Богородице Діво», просячи Божого благословення для нашого Патріарха.

На завершення святкування Митрополит Володимир привітав усіх іменинників, які носять ім'я Андрій з їхнім святом.

Опісля всі спільно помолилися за мир та спокій у Батьківщині нашій Україні гімн «Боже Великий, Єдиний», а священнослужителі благословили всіх присутніх мощами блаженних новомучеників. Після чого кожен особисто ще міг підійти і приклонитися до святої реліквії, випрошуючи необхідних благодатей.

Пригадуємо, що сьогодні о 16:00 год. в приміщенні Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка відбудеться урочиста академія «З Богом у серці», присвячена 30-літтю легалізації Української Греко-Католицької Церкви.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.12.2019 08:59
загрузка...