В Калуші учні пообіцяли не займатись у репетиторів


У навчальному закладі ліцеїсти повністю покладаються на власні сили при підготовці до ЗНО.

Два роки тому в Калуському ліцеї No10 запровадили профільне навчання з тих предметів, які випускники складатимуть для вступу до вишів, пише "Експрес".

“Ми дали дітям можливість вибирати предмети для поглибленого вивчення і навчатися у динамічних групах, не прив’язуючись до класу”, — каже директорка ліцею Тетяна Федорів.

Наприкінці дев’ятого класу школярі отримують бланки з переліком предметів, які вивчатимуть далі. Серед тих, з яких складатимуть ЗНО, слід обрати два для поглибленого вивчення. Всі інші вивчають на рівні стандарту. Педагоги, враховуючи індивідуальний навчальний план кожного учня, формують динамічні групи й складають розклад уроків для них. До слова, їх має бути не більше як 33 на тиждень.

Щоби залишалося більше часу на профільні предмети, деякі інші об’єднують в один інтегрований курс. Так викладають в ліцеї історію України та світу, українську та зарубіжну літератури.

Цьогоріч десятикласникам навчального закладу поставили умову — відмовитися від допомоги репетиторів. Найважче, за словами педагогів, було вмовити на це батьків. Але врешті всі погодились.

Для педагогів, які працюють у ліцеї, нововведення теж має переваги. Кожен профіль збільшує кількість годин для вчителя, а що більше навантаження, то вища зарплата.