В мережі опублікували унікальні світлини коломиян з минулого століття

news-image: В мережі опублікували унікальні світлини коломиян з минулого століття
В Інтернеті вдалось натрапити на нові невідомі раніше світлини мешканців Коломиї, датовані 1930-ми роками.

Як виявилось в описі до колекції був зазначений цікавий факт. Фотографії були в приватній колекції Карла Якоба Бууркхардта, швейцарського вченого-історика та дипломата, який був Верховним комісаром Ліги Нації в 1937-1939 роках, а в 1945-1948 роках Президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста. Про це пише photo-lviv.in.ua

В 1930-х роках він подарував світлини, на яких зображені мешканці Коломиї графині Кароліні Лянцкоронській із маєтку в містечку Розділ на Львівщині, яка була відомою колекціонеркою таких фото.

В роки Другої світової війни він грав провідну роль в Червоному хресті, подорожував кілька разів по Німеччині, щоб домовитися про поліпшення поводження з цивільними особами і ув’язненими, зокрема, використовуючи зв’язки, накопичені в ході його дворічної роботи в якості Верховного комісара в Данцигу.До речі, саме Карл Бууркхардт врятував Кароліну Лянцкоронську із концентраційного табору Равенсбрюк, знаного ще як Жіноче Пекло, розташованого біля однойменного села в місцевості Мекленбург, Північно-Східна Німеччина.

Повертаючись до фотоколекції з Коломиї, варто зазначити, що раніше вона не була відома в Україні й не публікувалась. Проте представляє неабияку цікавість для дослідників, істориків та краєзнавців.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 18.03.2019 21:03