В прикарпатському селі хочуть врятувати старовинні двері місцевої ратуші

news-image: В прикарпатському селі хочуть врятувати старовинні двері місцевої ратуші
Порятунок старовинних дерев'яних дверей хвилює не тільки франківців, але й мешканців деяких сіл області.

Про історію, яка трапилась днями написала в мережі активістка інціативи Франківськ Який Треба Берегти Марія Козакевич, пише Бліц-Інфо.

"В понеділок написала мені небайдужа мешканка с.Більшівці Галицького району - "маємо старовинні двері в ратуші, в ратуші роблять ремонт, поміняли вже вікна на пластикові, допоможіть хоча би двері врятувати!". Загуглила я про це село, бо ніколи там не була. І до мого подиву, окрім ратуші в селі ще є монастир і костьол францисканців 17 ст. на пагорбі оповитому річкою!", - розповідає жінка. 

Як виявилось, будівля Ратуші 1937 року побудови, стоїть на великій площі, з якої планують зробити затишну зелену зону, навколо - старі двоповерхові будиночки.

"Довго пояснювати чому не можна міняти ці двері не прийшось, голова села націлюється на туристів, а їх, як відомо, пластиком не привабиш. Одним словом, ми від ініціативи готуємо кошторис і договір, які Василь Павлович буде представляти на сесії сільської ради. Сподіваюсь, співпраця вийде успішною і може, вийде так, що в Більшівцях в ратуші дерев'яні відреставроаані двері з'являться швидше, аніж у франківській ратуші", - написала  Козакевич.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 08.02.2018 19:08