В Україні презентували фільм про Томос

news-image: В Україні презентували фільм про Томос
На Різдво Україна отримала довгоочікуваний Томос. Передувало цьому багато подій.

Відтак, "Центр документального кіно Леоніда Канфер" відкрив рік фільмом "Томос для України".

У фільмі зібрані коментарі Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, Святійшого Патріарха Філарета, президента України Петра Порошенка та багатьох інших щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви України (ПЦУ) 6 січня 2019 року та подіям, які передували цьому.

«Не потрібно тут шукати в чистому вигляді журналістику. Це публіцистичний авторський фільм, що відображає мій власний погляд і оцінку тих - без перебільшення - історичних подій, свідками яких ми стали.

Сталін, реанімуючи РПЦ в 1945 році, відтворював церкви виключно, як інструмент впливу на ті країни, експансію в які він планував. Він хотів провести Вселенський собор саме в Москві. Але коли не вийшло, втратив до РПЦ будь-який інтерес. Проте, РПЦ, як засіб політичного, ідеологічного впливу, зберігся. Саме в такій якості вона і існувала в Україні всі ці роки. І існує понині. На щастя, втративши колишню міць. Тому я згоден з президентом: незалежна церква – один з важливих пазлів незалежності України, її безпеки. Це один з наріжних каменів фундаменту, на якому будується нова Україна. Саме тут, в цій країні, я маю можливість говорити про РПЦ все ті речі, які неможливо вимовити з великих екранів в Росії. І якщо вже в принципі говорити про якусь місії в професії, цей фільм для мене – її складова частина: розповідати про те що представляв собою злочинний радянський, а тепер і російський режими», - розповів автор фільму, відомий режисер-міжнародник Леонід Канфер.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 10.01.2019 16:27